Arts Berlusconi: longontsteking, maar situatie niet zorgelijk
MILAAN (ANP/RTR) - De voormalige Italiaanse premier Silvio Berlusconi heeft een lichte longontsteking opgelopen nadat hij besmet was geraakt met het coronavirus. Maar zijn gezondheid is momenteel niet zorgwekkend, zei zijn persoonlijke arts Alberto Zangrillo vrijdag.
Zangrillo zegt dat Berlusconi donderdagavond in een ziekenhuis in Milaan werd opgenomen vanwege zijn coronabesmetting. Dat is volgens hem gebeurd als voorzorgsmaatregel vanwege zijn leeftijd (83) en zijn medische geschiedenis. Zo heeft hij in 2016 een grote hartoperatie ondergaan.
Italiaanse media meldden eerder op vrijdag al dat Berlusconi's toestand niet zo ernstig is dat hij op de intensive care ligt. Een parlementariër van zijn partij Forza Italia zei dat de ex-premier een goede nacht had gehad en dat het volgens haar goed met hem gaat.
Woensdag werd het virus bij Berlusconi vastgesteld. Toen hij enkele symptomen bleek te hebben, is besloten hem over te brengen naar het San Raffaele-hospitaal. Daar is geconstateerd dat hij de eerste tekenen van een ontsteking in beide longen vertoont.
De Europarlementariër zou het coronavirus hebben opgelopen op Sardinië. Zijn 30-jarige vriendin Marta Farcina is ook besmet, net als twee van de vijf kinderen van de voormalige eerste minister.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.
9 minuten geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de Russische suggestie weerlegd om een referendum te houden over EU-toetreding. Dat zegt de Armeense leider in een video op Facebook. De Russische president Vladimir Poetin oefende afgelopen week druk uit op het land om een referendum uit te schrijven. Dit om groeiende onvrede binnen het Kremlin over de toenadering die Armenië lijkt te zoeken tot de Europese Unie.
10 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
3 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
3 uur geleden