Arts Berlusconi: longontsteking, maar situatie niet zorgelijk
MILAAN (ANP/RTR) - De voormalige Italiaanse premier Silvio Berlusconi heeft een lichte longontsteking opgelopen nadat hij besmet was geraakt met het coronavirus. Maar zijn gezondheid is momenteel niet zorgwekkend, zei zijn persoonlijke arts Alberto Zangrillo vrijdag.
Zangrillo zegt dat Berlusconi donderdagavond in een ziekenhuis in Milaan werd opgenomen vanwege zijn coronabesmetting. Dat is volgens hem gebeurd als voorzorgsmaatregel vanwege zijn leeftijd (83) en zijn medische geschiedenis. Zo heeft hij in 2016 een grote hartoperatie ondergaan.
Italiaanse media meldden eerder op vrijdag al dat Berlusconi's toestand niet zo ernstig is dat hij op de intensive care ligt. Een parlementariër van zijn partij Forza Italia zei dat de ex-premier een goede nacht had gehad en dat het volgens haar goed met hem gaat.
Woensdag werd het virus bij Berlusconi vastgesteld. Toen hij enkele symptomen bleek te hebben, is besloten hem over te brengen naar het San Raffaele-hospitaal. Daar is geconstateerd dat hij de eerste tekenen van een ontsteking in beide longen vertoont.
De Europarlementariër zou het coronavirus hebben opgelopen op Sardinië. Zijn 30-jarige vriendin Marta Farcina is ook besmet, net als twee van de vijf kinderen van de voormalige eerste minister.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
2 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
3 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
4 uur geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
9 uur geleden