Arts Berlusconi: longontsteking, maar situatie niet zorgelijk
MILAAN (ANP/RTR) - De voormalige Italiaanse premier Silvio Berlusconi heeft een lichte longontsteking opgelopen nadat hij besmet was geraakt met het coronavirus. Maar zijn gezondheid is momenteel niet zorgwekkend, zei zijn persoonlijke arts Alberto Zangrillo vrijdag.
Zangrillo zegt dat Berlusconi donderdagavond in een ziekenhuis in Milaan werd opgenomen vanwege zijn coronabesmetting. Dat is volgens hem gebeurd als voorzorgsmaatregel vanwege zijn leeftijd (83) en zijn medische geschiedenis. Zo heeft hij in 2016 een grote hartoperatie ondergaan.
Italiaanse media meldden eerder op vrijdag al dat Berlusconi's toestand niet zo ernstig is dat hij op de intensive care ligt. Een parlementariër van zijn partij Forza Italia zei dat de ex-premier een goede nacht had gehad en dat het volgens haar goed met hem gaat.
Woensdag werd het virus bij Berlusconi vastgesteld. Toen hij enkele symptomen bleek te hebben, is besloten hem over te brengen naar het San Raffaele-hospitaal. Daar is geconstateerd dat hij de eerste tekenen van een ontsteking in beide longen vertoont.
De Europarlementariër zou het coronavirus hebben opgelopen op Sardinië. Zijn 30-jarige vriendin Marta Farcina is ook besmet, net als twee van de vijf kinderen van de voormalige eerste minister.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
6 uur geleden