Artis schrapt twintig tot veertig banen vanwege coronacrisis
AMSTERDAM (ANP) - Artis moet noodgedwongen twintig tot veertig banen schrappen. De Amsterdamse dierentuin lijdt als gevolg van de coronacrisis een miljoenenverlies. De komende tijd moet duidelijk worden hoeveel van de in totaal ruim tweehonderd medewerkers precies hun baan kwijtraken, meldt directeur Rembrandt Sutorius.
De dierentuin moest vorige week voor de tweede keer dit jaar de deuren sluiten. Het aantal bezoekers is gehalveerd en er komen eveneens veel minder inkomsten binnen van evenementen, horeca en zaalverhuur.
"Ik vind het vreselijk dat we op dit punt zijn aangekomen", zegt de directeur. "In plaats van stappen vooruit te zetten, zijn we nu gedwongen om stappen terug te zetten. Het doet mij pijn dat dit collega's raakt die zich jarenlang fantastisch hebben ingezet voor Artis."
Ingrijpen nodig
Volgens Sutorius is ingrijpen nodig om de dierentuin te kunnen behouden voor de toekomst. "Ik ga ervan uit dat we Artis weer naar betere tijden kunnen brengen."
Een woordvoerster zegt dat goed wordt gekeken welke banen er verdwijnen, aangezien bij Artis mensen in "unieke functies" werken. Naar verwachting is hier half december meer over duidelijk.
Bezuinigingsmaatregelen
De dierentuin maakte eerder al andere bezuinigingsmaatregelen bekend, zoals uitstel van de bouw van een groter leeuwenverblijf. Ook was er sprake van dat de renovatie van het aquarium later zou plaatsvinden, maar Artis heeft hier nu 15 miljoen euro voor gekregen van de gemeente. Volgens de woordvoerster is dat niet genoeg, maar kan hiermee al wel een begin worden gemaakt. "Het aquarium is in zo'n slechte staat dat we niet langer kunnen wachten." De renovatie begint naar verwachting in het voorjaar.
Artis is niet de enige dierentuin die het zwaar heeft. Zo schoot de gemeente Rotterdam Diergaarde Blijdorp vorige maand te hulp om een faillissement te voorkomen. De voorzitter van de Nederlandse Verenging van Dierentuinen (NVD) sprak eerder al de verwachting uit dat in alle dierentuinen banen verdwijnen als gevolg van de coronacrisis.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - De zoektocht naar de 19-jarige man die vermist is in Helmond is vrijdagavond beëindigd. Zaterdag wordt er opnieuw gezocht, meldt de politie, die mensen in de omgeving oproept naar hem uit te kijken.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - De 19-jarige man die in de nacht van donderdag op vrijdag vermist is geraakt in Helmond, is nog altijd niet gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De vermiste man heeft een verstandelijke beperking en is alleen gekleed in een korte broek en een t-shirt.
7 uur geledenEMMEN (ANP) - Arriva gaat door met de extra perroncontroles op station Emmen om het aantal zwartrijders te verminderen, tot zeker 31 januari. De proef waarbij reizigers op het perron al op een geldig vervoersbewijs worden gecontroleerd, begon 8 december en zou vier weken duren. De controles zijn effectief, stelt Arriva: een week voor de controles waren er achthonderd boetes, de week erna vierhonderd.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Limburgse commissaris van de Koning Emile Roemer vraagt meer aandacht voor mensen die niet mee kunnen doen in de samenleving of ervoor kiezen niet te participeren. Volgens Roemer is het nu te makkelijk voor burgers om zich te distantiëren. "Er werken krachten op ons in, als samenleving, die ervoor zorgen dat mensen niet kunnen meedoen, niet hoeven meedoen, niet willen meedoen of niet uitgenodigd worden om mee te doen", zei de commissaris in zijn nieuwjaarstoespraak.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam heeft nog geen zicht op de schade aan de Vondelkerk na de verwoestende brand tijdens de nieuwjaarsnacht. Vrijdag worden in overleg met de brandweer en politie dronebeelden gemaakt om zo meer duidelijkheid te krijgen over de omvang. "Het is nog te gevaarlijk om de kerk in te gaan", zegt een woordvoerster van de organisatie die sinds 1996 eigenaar van de kerk is.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van het dodelijke vuurwerkongeluk in Nijmegen tijdens oud en nieuw is een 44-jarige man uit Nijmegen. Dat laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. De man is donderdagmiddag vrijgelaten, al moet hij beschikbaar blijven tijdens het onderzoek. Wat de relatie is tussen de verdachte en het slachtoffer wil de politie niet zeggen.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De drie Nederlandse brandwondencentra kunnen in totaal zes gewonden van de cafébrand in Zwitserland opvangen. Dat laat het Martini Ziekenhuis in Groningen weten naar aanleiding van een bericht van de NOS.
12 uur geleden