Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Artiesten spannen rechtszaak aan tegen Universal om streaminggeld

Artiesten spannen rechtszaak aan tegen Universal om streaminggeld

AMSTERDAM (ANP) - De Kunstenbond/Ntb en BAM! Popauteurs hebben namens Henk Westbroek, Arriën Molema (Room Eleven) en Marinus de Goederen (a balladeer) rechtszaken aangespannen tegen platenmaatschappij Universal Music. De vakbond en beroepsvereniging claimen dat er oneerlijke afspraken in de contracten met deze artiesten staan over de verdeling van inkomsten uit streaming.

Volgens de Kunstenbond/Ntb en BAM! Popauteurs blijft Universal vasthouden aan verouderde royalties die geen recht meer doen aan de huidige realiteit. Artiesten zouden daardoor te weinig terugzien van inkomsten die gegenereerd worden via streamingdiensten. Eerdere gesprekken hierover met de platenmaatschappij leverden niets op.

Advocaat Bjorn Schipper vindt het niet kunnen dat artiesten sinds de opkomst van de digitalisering "steeds vaker zelf de financiële risico's lopen door investeringen te doen in hun muziekopnamen, terwijl ze juist steeds minder inkomsten uit streaming ontvangen. (...) Een moderne artiestenroyalty voor streaming ligt als je het mij vraagt eerder rond de 50 procent dan rond de 20 procent. Pas dan kunnen we spreken van een eerlijke beloning van artiesten."

De zaken dienen begin oktober in de rechtbank van Amsterdam. De Kunstenbond/Ntb en BAM! Popauteurs hopen dat deze ook voor andere artiesten verandering teweeg kunnen brengen.

Meer uit Financieel

ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

39 minuten geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

44 minuten geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

2 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

2 uur geleden
Bandenfabrikant Michelin schrapt tot 1500 banen in Frankrijk

CLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.

2 uur geleden
EU legt Temu boete van 200 miljoen op om illegale producten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.

2 uur geleden
China komt met tegenreactie als EU handelsbeperkingen uitbreidt

BEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.

3 uur geleden