Artiesten krijgen geld voor muziek op TikTok
HOOFDDORP (ANP) - Nederlandse artiesten krijgen voortaan een vergoeding als hun muziek gebruikt wordt in filmpjes op de populaire app TikTok. Het bedrijf achter de app heeft een deal gesloten met Buma/Stemra, de organisatie die de belangen van de houders van auteursrechten behartigt.
Hoeveel geld de artiesten, tekstschrijvers en uitgevers krijgen, is niet bekendgemaakt. "Buma/Stemra ontvangt overzichten van de gebruikte muziek om het repertoire te identificeren dat zij vertegenwoordigt. Dat doet Buma/Stemra niet alleen voor Nederland, maar voor alle landen waar TikTok actief is", laten de partijen weten. Aan de hand van die overzichten zorgen Buma/Stemra en Tiktok ervoor "dat alle muziekauteurs en muziekuitgevers naar verhouding van het gebruik worden betaald". De deal geldt ook voor muziek die in het verleden op TikTok is gebruikt.
Buma/Stemra sloot eerder al een vergelijkbare deal met YouTube.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
17 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
15 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
1 dag geleden