
Artiest zegt dat UMG haar miljoenen dollars verschuldigd is
DEN HAAG (ANP) - Universal Music Group (UMG) is Iggy Azalea miljoenen dollars verschuldigd, zo stelt de voormalige artiest. In een bericht op X meldt Azalea dat ze nooit royalty's heeft ontvangen van haar voormalige platenlabel voor haar muziek buiten de Verenigde Staten. "Ze zijn me miljoenen dollars aan achterstallige betalingen verschuldigd, die ze eigenlijk van me gestolen hebben, aangezien ik volgens mijn contract recht heb op betaling", aldus Azalea.
De advocaten van UMG zouden haar een bod hebben gedaan van 18.000 dollar (ruim 16.000 euro) om te schikken, meldt Azalea. "Ik hoor dat dit een gebruikelijke reactie is van hun advocaten en dat ze uiteindelijk, na voor de rechter te verschijnen, miljoenen betalen zoals ze horen te doen."
Volgens Azalea, die vorig jaar haar muziekcarrière beëindigde, heeft UMG meer artiesten niet volgens de afspraken betaald. "Ik wil publiekelijk zeggen dat ik vind dat Universal Music criminelen zijn die actief hun artiesten voortdurend uitbuiten voor eigen gewin. Het is het smerigste bedrijf en ze doen dit bij heel veel artiesten die helaas niet de middelen hebben om te vechten voor wat hen toekomt, waardoor ze ermee wegkomen."
UMG was zondagavond niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
8 minuten geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
47 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
1 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
2 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
2 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
3 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
5 uur geleden