Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arthur Brand: vreselijk dat explosiegolf musea heeft bereikt

Arthur Brand: vreselijk dat explosiegolf musea heeft bereikt

ASSEN (ANP) - Het feit dat musea nu ook de dupe zijn van de explosiegolf is volgens kunsthistoricus Arthur Brand een "groot probleem". Dat stelt de gezaghebbende kunsthistoricus zaterdag in een reactie aan het ANP. "Tegen dit soort inbraken kan geen enkel museum zich wapenen", aldus Brand.

Brand staat bekend als 'kunstdetective' omdat hij vaak gestolen kunst weet te traceren. Hij constateert dat het Drents Museum niet de eerste kunstinstelling is die wordt beroofd met een explosie. Drie maanden geleden werden werken van Warhol buitgemaakt in een galerij in Oisterwijk. "Nederland is wereldwijd het land met de meeste aanslagen en explosieven, en niemand lijkt te weten hoe we dit moeten stoppen", aldus Brand. "En de dieven merken nu dat het werkt. De sky is the limit, het hek is van de dam. Dat is zeer zorgwekkend, op alle fronten. De politie en de overheid moeten hier heel snel een antwoord op vinden."

Brand is vrij stellig over de kleine kans dat de gouden stukken nog terugkeren. "Dit is een nachtmerriescenario voor een museum", legt hij uit. "Schilderijen worden vaak gestolen om uiteindelijk te verkopen of terug te geven. Maar goud wordt gestolen om omgesmolten te worden." Dit blijkt uit een aantal andere grote goudroven uit internationale musea. In 2017 werd in Berlijn een 100 kilo wegende gouden munt buitgemaakt die niet meer terugkeerde. In München werd een grote Romeinse goudschat ontvreemd, die ook is omgesmolten. "Dit is een grote ramp voor Roemenië: deze collectie was belangrijk nationaal erfgoed", aldus Brand.

Meer uit Binnenland

Verongelukte Nederlandse bus geborgen, dodental nog onduidelijk

SUSCH (ANP) - Het bergen van de in Zwitserland verongelukte Nederlandse tourbus is voltooid, meldt de omroep RTS. Eerder meldde diezelfde omroep dat de bergingswerkzaamheden in de nacht van donderdag op vrijdag waren begonnen. Op beelden bij de omroep is te zien hoe het voertuig niet langer op het wegdek ligt, en hoe de vangrail is vervangen.

50 minuten geleden
Vier groepen willen betogen langs route koets op Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - Vier groepen willen dinsdag op Prinsjesdag demonstreren langs de route van de glazen koets in Den Haag. Ze kunnen terecht in een demonstratievak op het Lange Voorhout, laat de gemeente weten. Het gaat om de organisaties Dieren in Nederland, het Burgerinitiatief Groningen, de anti-monarchistische groep Republiek en The Hague Peace Projects.

1 uur geleden
Toestand buspassagiers onduidelijk, ambassadeur naar plek ongeval

DEN HAAG (ANP) - Een ambassadeteam met de Nederlandse ambassadeur in Zwitserland is onderweg naar Susch, de plaats waar donderdagmiddag een tourbus vol Nederlanders van de weg raakte. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens Zwitserse media kwam bij het ongeluk een nog onbekend aantal mensen om het leven.

1 uur geleden
Zwitserse media: bergen van verongelukte Nederlandse bus begonnen

SUSCH (ANP) - Hulpdiensten in Zwitserland zijn vrijdagochtend vroeg begonnen met het bergen van de Nederlandse reisbus die donderdag was verongelukt. Het is nog niet bekend hoe lang dat gaat duren, melden Zwitserse media.

1 uur geleden
Inzittende van verongelukte vluchtauto Venlo overleden

VENLO (ANP) - Een van de drie mensen die in de nacht van donderdag op vrijdag gewond waren geraakt door een ongeluk tijdens een achtervolging door de politie in Limburg, is overleden. Volgens de politie gaat het om een 48-jarige man die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft.

1 uur geleden
Drie gewonden na politieachtervolging bij Venlo

VENLO (ANP) - Drie verdachten van een inbraak bij een tankstation in het Limburgse Kessel, op zo'n 15 kilometer van Venlo, zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gewond geraakt nadat hun auto tijdens een politieachtervolging was gecrasht. Dat meldt de politie.

3 uur geleden
Zwitserse president betuigt medeleven na ongeluk Nederlandse bus

BERN (ANP) - De Zwitserse president Guy Parmelin is "diep geschokt en ontdaan" door het ongeluk met een Nederlandse touringcar donderdag. De Zwitserse autoriteiten zullen volgens hem een uitgebreid en grondig onderzoek doen naar de omstandigheden rond het ongeluk.

6 uur geleden