Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arthur Brand: vreselijk dat explosiegolf musea heeft bereikt

Arthur Brand: vreselijk dat explosiegolf musea heeft bereikt

ASSEN (ANP) - Het feit dat musea nu ook de dupe zijn van de explosiegolf is volgens kunsthistoricus Arthur Brand een "groot probleem". Dat stelt de gezaghebbende kunsthistoricus zaterdag in een reactie aan het ANP. "Tegen dit soort inbraken kan geen enkel museum zich wapenen", aldus Brand.

Brand staat bekend als 'kunstdetective' omdat hij vaak gestolen kunst weet te traceren. Hij constateert dat het Drents Museum niet de eerste kunstinstelling is die wordt beroofd met een explosie. Drie maanden geleden werden werken van Warhol buitgemaakt in een galerij in Oisterwijk. "Nederland is wereldwijd het land met de meeste aanslagen en explosieven, en niemand lijkt te weten hoe we dit moeten stoppen", aldus Brand. "En de dieven merken nu dat het werkt. De sky is the limit, het hek is van de dam. Dat is zeer zorgwekkend, op alle fronten. De politie en de overheid moeten hier heel snel een antwoord op vinden."

Brand is vrij stellig over de kleine kans dat de gouden stukken nog terugkeren. "Dit is een nachtmerriescenario voor een museum", legt hij uit. "Schilderijen worden vaak gestolen om uiteindelijk te verkopen of terug te geven. Maar goud wordt gestolen om omgesmolten te worden." Dit blijkt uit een aantal andere grote goudroven uit internationale musea. In 2017 werd in Berlijn een 100 kilo wegende gouden munt buitgemaakt die niet meer terugkeerde. In München werd een grote Romeinse goudschat ontvreemd, die ook is omgesmolten. "Dit is een grote ramp voor Roemenië: deze collectie was belangrijk nationaal erfgoed", aldus Brand.

Meer uit Binnenland

Treinverkeer blijft verstoord op meerdere trajecten

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.

4 minuten geleden
Kabinet wil 5,1 miljard extra besteden aan infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 5,1 miljard euro extra uittrekken tot en met 2040 voor het Mobiliteitsfonds waarmee veel infrastructuur wordt betaald. Dat geld moet bovenop de miljarden komen die in het coalitieakkoord al zijn afgesproken, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

5 minuten geleden
Kabinet wil extra bezuinigen door regels te versimpelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende tien jaar flink extra bezuinigen door regels te schrappen en te versimpelen. In de Miljoenennota staat dat 200 miljoen euro per jaar moet worden bezuinigd in 2028 en 2029. Vanaf 2031 moet dat jaarlijks 200 miljoen euro worden, oplopend tot 1 miljard euro vanaf 2035.

7 minuten geleden
Begroting Defensie groeit naar bijna 29 miljard euro

DEN HAAG (ANP) - De begroting van Defensie groeit volgend jaar naar 28,9 miljard euro. Ongeveer de helft van dat bedrag gaat naar nieuw materieel, innovatie en vastgoed, laat het ministerie in een verklaring weten.

13 minuten geleden
Raad van State: er is geen tijd meer voor uitstel klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - De overheid kan besluiten over klimaatbeleid niet langer uitstellen, vindt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur hekelt dat het kabinet-Jetten nieuwe plannen pas volgend voorjaar wil maken.

14 minuten geleden
Kabinet wil extra geld voor natuur en boeren die verduurzamen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil extra geld uitgeven voor natuurherstel, agrarisch natuurbeheer en om boeren te helpen met het aanpassen van hun bedrijf. Minister Jaimi van Essen van Landbouw (D66) heeft in totaal 20 miljard voor de komende jaren om het stikstofprobleem op te lossen en legt nu honderden miljoenen extra klaar ten opzichte van de eerdere financiële plannen.

15 minuten geleden
Kabinet maakt 327 miljoen extra vrij voor wederopbouw Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende drie jaar 327 miljoen extra vrij voor de wederopbouw van Oekraïne, zoals voor herstel van de zwaar getroffen energievoorziening. Dat staat in de begroting van het ministerie van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. Het bedrag komt boven op de 878 miljoen euro die al was gereserveerd voor niet-militaire hulp aan Oekraïne.

16 minuten geleden