Arteta sluit vertrek Aubameyang bij Arsenal uit
LONDEN (ANP) - Mikel Arteta, de nieuwe trainer van Arsenal, wil zijn aanvoerder Pierre-Emerick Aubameyang onder geen beding laten gaan. De spits uit Gabon is met dertien doelpunten de topschutter van de ploeg die dit seizoen in de Premier League wederom tegenvallend presteert. Aubameyang wil volgens Engelse media graag naar een club waarmee hij in de Champions League kan spelen, maar Arteta sluit een winters vertrek van de spits uit.
"Ik wil er niet eens aan denken dat 'Auba' weg gaat. Ik wil hem hier hebben", zei Arteta een dag na de zege op Manchester United (2-0). De 'Gunners' stegen daardoor in de Premier League naar de tiende plaats. Ze zijn wel ver verwijderd van een plek in de top 4, die recht geeft op een ticket voor de Champions League.
Arteta hoopt ook dat Granit Xhaka blijft. De Zwitserse middenvelder leek naar Hertha BSC te verhuizen, maar stond tegen ManUnited 'gewoon' weer in de basis. "We hebben een gesprek gehad, omdat ik zijn gevoelens wilde weten. Ik heb hem verteld dat we hem als club steunen. We hebben hem nodig."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
13 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
16 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
18 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
19 uur geleden