Arteta rekent op langer verblijf Aubameyang bij Arsenal
LONDEN (ANP) - Mikel Arteta rekent erop dat Pierre-Emerick Aubameyang gaat bijtekenen bij Arsenal. Dat zei de Spaanse manager van de 'Gunners' na de winst van de FA Cup. "Hij weet hoe ik over hem denk", zei Arteta over zijn spits, die beide doelpunten maakte in de finale tegen Chelsea (2-1). "Ik wil de ploeg om hem heen bouwen. Ik denk dat hij ook wil blijven, het is alleen een kwestie van de deal rondkrijgen. Ja, ik denk dat hij gaat bijtekenen."
Het contract van de 31-jarige Aubameyang bij Arsenal loopt volgend jaar af. De spits uit Gabon staat vooralsnog niet te trappelen om bij te tekenen. Aubameyang wil graag om de prijzen spelen, maar ondanks al zijn doelpunten lukt het Arsenal in de Premier League al jaren niet meer om mee te doen om de titel. De spits tekende net als vorig seizoen voor 22 doelpunten, maar toch kwam Arsenal niet verder dan de achtste plek. Dankzij winst van de FA Cup gaat de ploeg van Arteta komend seizoen toch Europa in.
Als aanvoerder van Arsenal mocht Aubameyang de FA Cup in ontvangst nemen. Dat gebeurde niet zoals gebruikelijk op het ereterras van Wembley, maar op het veld. De spelers moesten vanwege de coronamaatregelen zelf het doosje met daarin hun medaille van een tafel pakken en Aubameyang moest de beker uit een standaard halen. Juist op het moment dat hij de beker in de lucht wilde steken, liet hij de onderkant én de trofee uit zijn handen vallen, tot hilariteit van z'n ploeggenoten.
"Iedereen bij de club houdt van hem", zei Arteta. "Hopelijk gaat hij door bij ons. Ik hoop dat hij beseft dat we op de juiste weg zijn." Zelf wilde Aubameyang weinig zeggen over zijn toekomst. "Het gaat om vandaag en om deze prijs. Meer niet."
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
4 uur geleden