Arteta rekent op langer verblijf Aubameyang bij Arsenal
LONDEN (ANP) - Mikel Arteta rekent erop dat Pierre-Emerick Aubameyang gaat bijtekenen bij Arsenal. Dat zei de Spaanse manager van de 'Gunners' na de winst van de FA Cup. "Hij weet hoe ik over hem denk", zei Arteta over zijn spits, die beide doelpunten maakte in de finale tegen Chelsea (2-1). "Ik wil de ploeg om hem heen bouwen. Ik denk dat hij ook wil blijven, het is alleen een kwestie van de deal rondkrijgen. Ja, ik denk dat hij gaat bijtekenen."
Het contract van de 31-jarige Aubameyang bij Arsenal loopt volgend jaar af. De spits uit Gabon staat vooralsnog niet te trappelen om bij te tekenen. Aubameyang wil graag om de prijzen spelen, maar ondanks al zijn doelpunten lukt het Arsenal in de Premier League al jaren niet meer om mee te doen om de titel. De spits tekende net als vorig seizoen voor 22 doelpunten, maar toch kwam Arsenal niet verder dan de achtste plek. Dankzij winst van de FA Cup gaat de ploeg van Arteta komend seizoen toch Europa in.
Als aanvoerder van Arsenal mocht Aubameyang de FA Cup in ontvangst nemen. Dat gebeurde niet zoals gebruikelijk op het ereterras van Wembley, maar op het veld. De spelers moesten vanwege de coronamaatregelen zelf het doosje met daarin hun medaille van een tafel pakken en Aubameyang moest de beker uit een standaard halen. Juist op het moment dat hij de beker in de lucht wilde steken, liet hij de onderkant én de trofee uit zijn handen vallen, tot hilariteit van z'n ploeggenoten.
"Iedereen bij de club houdt van hem", zei Arteta. "Hopelijk gaat hij door bij ons. Ik hoop dat hij beseft dat we op de juiste weg zijn." Zelf wilde Aubameyang weinig zeggen over zijn toekomst. "Het gaat om vandaag en om deze prijs. Meer niet."
Meer uit Voetbal
SAINT-DENIS (ANP/AFP) - Bondscoach Zinédine Zidane van het Franse voetbalelftal kondigt wijzigingen aan in zijn ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen België, maandag in het Stade de France.
1 uur geledenOVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.
14 uur geledenKEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
15 uur geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
15 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
19 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.
19 uur geleden