Arteta hoopt dat Arsenal heeft geleerd van nederlaag bij FC Porto
LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal heeft goede hoop dat zijn ploeg heeft geleerd van de nederlaag bij FC Porto (1-0) in de heenwedstrijd van de achtste finale van de Champions League. "Elke tegenstander heeft zijn sterke en zwakke punten en de manier waarop zij het spel benaderen en nu kennen we ze een beetje beter", verklaarde de coach een dag voor de return van dinsdag.
"We zullen ons concentreren op onszelf zijn en meer dingen doen die we beter kunnen controleren dan een paar weken geleden", zei Arteta, die ook een oproep deed aan het thuispubliek. "Breng 96 minuten lang je energie en wees luid, laten we het samen doen."
Arsenal kende drie weken geleden een teleurstellend optreden in Porto, waar het geen enkel schot tussen de palen noteerde. Wenderson Galeno tekende voor de 1-0 met een doelpunt in de 94e minuut.
Contrast
De wedstrijd stond in schril contrast met de vorm in eigen land. De koploper van Engeland heeft alle acht competitiewedstrijden in 2024 gewonnen. De 'Gunners' hebben bovendien in de Premier League de meeste doelpunten gemaakt en het minste aantal treffers tegen gekregen.
De wedstrijd in Londen begint dinsdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
27 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
3 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
11 uur geleden