Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arsenal wint van Manchester City in duel om Community Shield

Arsenal wint van Manchester City in duel om Community Shield

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft zondag het FA Community Shield gewonnen, de eerste prijs van het voetbalseizoen in Engeland. De club versloeg kampioen Manchester City na strafschoppen, 4-1. Kevin De Bruyne en Rodri misten voor City. Na reguliere speeltijd was het 1-1. Cole Palmer maakte ongeveer een kwartier voor het einde de 1-0 voor City. Door een eigen doelpunt van Manuel Akanji in de 11e minuut van blessuretijd werd het gelijk.

Jurriën Timber, overgekomen van Ajax, stond in de basis bij Arsenal. Hij speelde linksachter en deed 75 minuten mee. Oranje-international Nathan Aké ontbrak in de selectie van Manchester City. De Noorse 'doelpuntenmachine' Erling Haaland stond bij de kampioen nog niet op scherp en werd na een uur gewisseld.

In de eerste helft was Kai Havertz twee keer dicht bij een treffer voor Arsenal. De Duitse spits, overgenomen van Chelsea, stuitte beide keren op zijn landgenoot Stefan Ortega in het doel van City. De club uit Manchester scoorde 2 minuten voor rust bijna. Rodri probeerde het met een lob vanaf de middenlijn, maar zag de bal net over het doel gaan.

Gevaarlijk

Cole Palmer, de vervanger van Haaland, was halverwege de tweede helft gevaarlijk met een schot. Timber voorkwam erger voor Arsenal door de bal van richting te veranderen. De aanval was ingeleid door Kevin De Bruyne en Phil Foden, beiden ook ingevallen.

Even later was het wel raak voor de pas 21-jarige Palmer. Hij draaide de bal met links in de 'verre' hoek, na te zijn aangespeeld door De Bruyne. Foden was nog dicht bij de 2-0, maar Aaron Ramsdale voorkwam dat met het nodige fortuin. Ver in blessuretijd werd het gelijk. Akanji veranderde een schot van Leandro Trossard dusdanig van richting dat de bal in het doel verdween.

Officiële opening

De wedstrijd om het Community Shield gaat traditioneel tussen de landskampioen en de winnaar van de FA Cup. Aangezien City deze 'dubbel' het afgelopen seizoen won, mocht Arsenal als de nummer 2 van de Premier League meedoen aan de officiële opening van het seizoen.

Manchester City won afgezien van de prijzen in eigen land ook nog eens de Champions League.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

3 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

4 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

5 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

7 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

17 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

20 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

21 uur geleden