Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arsenal wint van Manchester City in duel om Community Shield

Arsenal wint van Manchester City in duel om Community Shield

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft zondag het FA Community Shield gewonnen, de eerste prijs van het voetbalseizoen in Engeland. De club versloeg kampioen Manchester City na strafschoppen, 4-1. Kevin De Bruyne en Rodri misten voor City. Na reguliere speeltijd was het 1-1. Cole Palmer maakte ongeveer een kwartier voor het einde de 1-0 voor City. Door een eigen doelpunt van Manuel Akanji in de 11e minuut van blessuretijd werd het gelijk.

Jurriën Timber, overgekomen van Ajax, stond in de basis bij Arsenal. Hij speelde linksachter en deed 75 minuten mee. Oranje-international Nathan Aké ontbrak in de selectie van Manchester City. De Noorse 'doelpuntenmachine' Erling Haaland stond bij de kampioen nog niet op scherp en werd na een uur gewisseld.

In de eerste helft was Kai Havertz twee keer dicht bij een treffer voor Arsenal. De Duitse spits, overgenomen van Chelsea, stuitte beide keren op zijn landgenoot Stefan Ortega in het doel van City. De club uit Manchester scoorde 2 minuten voor rust bijna. Rodri probeerde het met een lob vanaf de middenlijn, maar zag de bal net over het doel gaan.

Gevaarlijk

Cole Palmer, de vervanger van Haaland, was halverwege de tweede helft gevaarlijk met een schot. Timber voorkwam erger voor Arsenal door de bal van richting te veranderen. De aanval was ingeleid door Kevin De Bruyne en Phil Foden, beiden ook ingevallen.

Even later was het wel raak voor de pas 21-jarige Palmer. Hij draaide de bal met links in de 'verre' hoek, na te zijn aangespeeld door De Bruyne. Foden was nog dicht bij de 2-0, maar Aaron Ramsdale voorkwam dat met het nodige fortuin. Ver in blessuretijd werd het gelijk. Akanji veranderde een schot van Leandro Trossard dusdanig van richting dat de bal in het doel verdween.

Officiële opening

De wedstrijd om het Community Shield gaat traditioneel tussen de landskampioen en de winnaar van de FA Cup. Aangezien City deze 'dubbel' het afgelopen seizoen won, mocht Arsenal als de nummer 2 van de Premier League meedoen aan de officiële opening van het seizoen.

Manchester City won afgezien van de prijzen in eigen land ook nog eens de Champions League.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

3 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

4 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

4 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

5 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

6 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

7 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

16 uur geleden