Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arsenal wint van Manchester City in duel om Community Shield

Arsenal wint van Manchester City in duel om Community Shield

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft zondag het FA Community Shield gewonnen, de eerste prijs van het voetbalseizoen in Engeland. De club versloeg kampioen Manchester City na strafschoppen, 4-1. Kevin De Bruyne en Rodri misten voor City. Na reguliere speeltijd was het 1-1. Cole Palmer maakte ongeveer een kwartier voor het einde de 1-0 voor City. Door een eigen doelpunt van Manuel Akanji in de 11e minuut van blessuretijd werd het gelijk.

Jurriën Timber, overgekomen van Ajax, stond in de basis bij Arsenal. Hij speelde linksachter en deed 75 minuten mee. Oranje-international Nathan Aké ontbrak in de selectie van Manchester City. De Noorse 'doelpuntenmachine' Erling Haaland stond bij de kampioen nog niet op scherp en werd na een uur gewisseld.

In de eerste helft was Kai Havertz twee keer dicht bij een treffer voor Arsenal. De Duitse spits, overgenomen van Chelsea, stuitte beide keren op zijn landgenoot Stefan Ortega in het doel van City. De club uit Manchester scoorde 2 minuten voor rust bijna. Rodri probeerde het met een lob vanaf de middenlijn, maar zag de bal net over het doel gaan.

Gevaarlijk

Cole Palmer, de vervanger van Haaland, was halverwege de tweede helft gevaarlijk met een schot. Timber voorkwam erger voor Arsenal door de bal van richting te veranderen. De aanval was ingeleid door Kevin De Bruyne en Phil Foden, beiden ook ingevallen.

Even later was het wel raak voor de pas 21-jarige Palmer. Hij draaide de bal met links in de 'verre' hoek, na te zijn aangespeeld door De Bruyne. Foden was nog dicht bij de 2-0, maar Aaron Ramsdale voorkwam dat met het nodige fortuin. Ver in blessuretijd werd het gelijk. Akanji veranderde een schot van Leandro Trossard dusdanig van richting dat de bal in het doel verdween.

Officiële opening

De wedstrijd om het Community Shield gaat traditioneel tussen de landskampioen en de winnaar van de FA Cup. Aangezien City deze 'dubbel' het afgelopen seizoen won, mocht Arsenal als de nummer 2 van de Premier League meedoen aan de officiële opening van het seizoen.

Manchester City won afgezien van de prijzen in eigen land ook nog eens de Champions League.

Meer uit Voetbal

Ajax wil tegen Qarabag 'heel graag van heel vervelende nul af'

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.

2 uur geleden
Gehavend Real Madrid onder druk voor duel met Manchester City

MADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.

2 uur geleden
ArenA heeft aangifte gedaan na vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.

4 uur geleden
Ajax in ieder geval tot winterstop zonder spits Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.

5 uur geleden
Iran en Egypte maken bezwaar tegen Pride-wedstrijd op WK voetbal

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.

5 uur geleden
Paris Saint-Germain mist zieke Dembélé tegen Athletic

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.

5 uur geleden
Müller blijft na missen Amerikaanse voetbaltitel bij Vancouver

VANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.

6 uur geleden