Arsenal wint bij Chelsea en houdt Champions League in zicht
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League de stadsderby tegen Chelsea gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta gaf op Stamford Bridge tot twee keer toe een voorsprong uit handen, maar trok de wedstrijd in de tweede helft alsnog naar zich toe: 2-4.
Na 32 minuten hadden de toeschouwers al vier doelpunten gezien. Een te korte terugspeelbal van Chelsea-verdediger Andreas Christensen op zijn doelman Édouard Mendy leidde na 12 minuten tot de 0-1. Eddie Nketiah pikte de bal op en opende de score. Timo Werner trok de stand gelijk, maar via Emile Smith Rowe nam Arsenal opnieuw de leiding. De middenvelder rondde een counter van de 'Gunners' beheerst af. Chelsea kwam opnieuw op gelijke hoogte via een fraaie treffer van aanvoerder César Azpilicueta, die de bal met de buitenkant van zijn voet intikte.
Na bijna een uur spelen zette Nketiah met het nodige fortuin Arsenal opnieuw op voorsprong. Dit keer hield de ploeg van Arteta die wel vast en in de blessuretijd besliste Bukayo Saka het duel uit een strafschop.
Arsenal kwam door de winst op 57 punten, evenveel als Tottenham Hotspur dat de vierde plek inneemt. Chelsea staat met 62 punten op de derde plaats. De top 4 van Engeland plaatst zich voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
19 uur geleden