Arsenal wil voetballers meer voorlichten over virus
LONDEN (ANP) - Voetbalclub Arsenal wil zijn spelers beter voorlichten over hoe zich te gedragen in tijden van het nieuwe coronavirus. Dat zegt trainer Mikel Arteta. "De kans dat we straks weer mogen voetballen is groter als iedereen weet hoe hij zich op trainingen en wedstrijden moet gedragen. Het verschil met hoe we dat gewend waren is levensgroot."
"We moeten ons heel strikt aan alle voorschriften houden", zegt Arteta. "Dat is onze enige kans. Het gezonde verstand zal ons leren wanneer de situatie er rijp voor is een volgende stap te maken. Dat mogen we niet overhaasten. Maar ons doel is weer te voetballen, we willen voetballen en we moeten voetballen. Dat is ook belangrijk voor de gemeenschap en de economie."
Bij Arteta zelf werd op 12 maart besmetting met het virus vastgesteld. Hij is inmiddels volledig hersteld en weer aan het werk.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
5 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
12 uur geleden