Arsenal wil voetballers meer voorlichten over virus
LONDEN (ANP) - Voetbalclub Arsenal wil zijn spelers beter voorlichten over hoe zich te gedragen in tijden van het nieuwe coronavirus. Dat zegt trainer Mikel Arteta. "De kans dat we straks weer mogen voetballen is groter als iedereen weet hoe hij zich op trainingen en wedstrijden moet gedragen. Het verschil met hoe we dat gewend waren is levensgroot."
"We moeten ons heel strikt aan alle voorschriften houden", zegt Arteta. "Dat is onze enige kans. Het gezonde verstand zal ons leren wanneer de situatie er rijp voor is een volgende stap te maken. Dat mogen we niet overhaasten. Maar ons doel is weer te voetballen, we willen voetballen en we moeten voetballen. Dat is ook belangrijk voor de gemeenschap en de economie."
Bij Arteta zelf werd op 12 maart besmetting met het virus vastgesteld. Hij is inmiddels volledig hersteld en weer aan het werk.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
4 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
6 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
7 uur geleden