Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arsenal verstevigt koppositie met zege in derby na blunder Lloris

Arsenal verstevigt koppositie met zege in derby na blunder Lloris

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft aan kop van de Premier League een voorsprong van 8 punten op titelverdediger Manchester City genomen. De ploeg van trainer Mikel Arteta won de Noord-Londense derby bij Tottenham Hotspur met 2-0, dankzij twee doelpunten in de eerste helft.

De eerste treffer kwam als eigen doelpunt op naam van Spurs-keeper Hugo Lloris, die een voorzet van Bukayo Saka in eigen doel werkte. De bal werd onderweg van richting veranderd door een speler van Tottenham en Lloris, die de bal van dichtbij op zich af zag komen, ging daarna in de fout. Aanvoerder Martin Ødegaard van Arsenal schoot na 35 minuten spelen de 0-2 binnen.

Doelman Aaron Ramsdale groeide in de tweede helft uit tot de uitblinker bij de koploper van de Premier League. De 24-jarige Engelsman hield de thuisclub met heel wat fraaie reddingen van scoren af. Na het laatste fluitsignaal liep het nog even uit de hand. Ramsdale kreeg eerst ruzie met Spurs-aanvaller Richarlison en werd daarna achter het doel geschopt door een supporter van de thuisclub toen hij zijn bidon wilde pakken. Het leidde tot een opstootje waarbij heel wat spelers, trainers en stewards waren betrokken.

Manchester City verloor zaterdag met 2-1 bij stadgenoot Manchester United. Na achttien wedstrijden heeft Arsenal, dat in 2004 voor het laatst kampioen van Engeland werd, een flink gat geslagen met de achtervolgers. Newcastle United en Manchester United staan 9 punten achter. Tottenham Hotspur neemt de vijfde plaats in, met 14 punten achterstand.

Meer uit Voetbal

Vitesse pakt bij RKC Waalwijk eerste punt in de competitie

WAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.

7 uur geleden
PSV-coach Bosz spreekt van terechte zege Union

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.

8 uur geleden
PSV'er Veerman: leek wel of we bang waren om de bal te vragen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman was na de thuisnederlaag van PSV tegen Union in de Champions League (1-3) kritisch op zijn ploeg. "Het leek wel of we bang waren om de bal te vragen. Dan krijg je dat mensen met de bal gaan lopen en dan duurt het allemaal veel te lang. Het was gewoon niet goed vandaag", zei de middenvelder tegen Ziggo Sport.

8 uur geleden
PSV in Champions League onderuit tegen Union (1-3)

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League op pijnlijke wijze verloren. De Belgische kampioen Union was in Eindhoven met 3-1 te sterk voor het elftal van trainer Peter Bosz.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot met Isak in selectie tegen Atlético

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot heeft woensdag in de eerste wedstrijd in de Champions League tegen Atlético Madrid de beschikking over aanvaller Alexander Isak. De 25-jarige Zweedse spits, die voor 145 miljoen euro overkwam van Newcastle United, zit voor het eerst in de selectie van de Engelse kampioen.

10 uur geleden
Gasiorowski start bij PSV tegen Union als linksback

EINDHOVEN (ANP) - Yarek Gasiorowski begint in de thuiswedstrijd van PSV tegen Union in de Champions League als linksback. Trainer Peter Bosz moet op die positie improviseren, omdat hij met Kiliann Sildillia en Mauro Júnior twee vleugelverdedigers mist. Gasiorowski speelt normaal gesproken in het centrum van de verdediging. Daar staan nu Armando Obispo en Ryan Flamingo. Obispo viel zaterdag in het competitieduel met NEC uit met een hoofdwond, maar is daar dus op tijd van hersteld. Sergiño Dest is de rechtervleugelverdediger.

11 uur geleden
FIFA reserveert 300 miljoen euro voor clubs van WK-spelers

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat clubs die internationals leveren aan deelnemende landen van het WK voetbal van 2026 financieel vergoeden. Daarvoor heeft de FIFA een bedrag van ongeveer 300 miljoen euro gereserveerd. Voor het eerst gaat er ook een vergoeding naar clubs waarvan spelers in het kwalificatietoernooi zijn uitgekomen. Mede daardoor ligt het totale bedrag aanzienlijk hoger dan bij de vorige wereldtitelstrijd, in 2022 in Qatar.

14 uur geleden