Arsenal verstevigt koppositie met zege in derby na blunder Lloris
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft aan kop van de Premier League een voorsprong van 8 punten op titelverdediger Manchester City genomen. De ploeg van trainer Mikel Arteta won de Noord-Londense derby bij Tottenham Hotspur met 2-0, dankzij twee doelpunten in de eerste helft.
De eerste treffer kwam als eigen doelpunt op naam van Spurs-keeper Hugo Lloris, die een voorzet van Bukayo Saka in eigen doel werkte. De bal werd onderweg van richting veranderd door een speler van Tottenham en Lloris, die de bal van dichtbij op zich af zag komen, ging daarna in de fout. Aanvoerder Martin Ødegaard van Arsenal schoot na 35 minuten spelen de 0-2 binnen.
Doelman Aaron Ramsdale groeide in de tweede helft uit tot de uitblinker bij de koploper van de Premier League. De 24-jarige Engelsman hield de thuisclub met heel wat fraaie reddingen van scoren af. Na het laatste fluitsignaal liep het nog even uit de hand. Ramsdale kreeg eerst ruzie met Spurs-aanvaller Richarlison en werd daarna achter het doel geschopt door een supporter van de thuisclub toen hij zijn bidon wilde pakken. Het leidde tot een opstootje waarbij heel wat spelers, trainers en stewards waren betrokken.
Manchester City verloor zaterdag met 2-1 bij stadgenoot Manchester United. Na achttien wedstrijden heeft Arsenal, dat in 2004 voor het laatst kampioen van Engeland werd, een flink gat geslagen met de achtervolgers. Newcastle United en Manchester United staan 9 punten achter. Tottenham Hotspur neemt de vijfde plaats in, met 14 punten achterstand.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
18 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
34 minuten geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
49 minuten geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
1 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
1 uur geleden