Arsenal verslaat Manchester City en bereikt finale FA Cup
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft titelhouder Manchester City uitgeschakeld en de finale van de FA Cup bereikt. De club uit Londen won de halve finale op Wembley met 2-0.
In de finale wacht de winnaar van de andere halve finale die gaat tussen Manchester United en Chelsea. Die halve finale wordt zondag gespeeld. De finale is op 1 augustus op Wembley.
Arsenal, recordhouder met dertien Cupzeges, was dit seizoen in de Premier League twee keer geen partij voor Manchester City. De ploeg van Pep Guardiola won beide duels met 3-0. Voor de club uit Londen is de FA Cup echter de kans om het teleurstellend verlopen seizoen toch nog wat glans te geven én de grootste kans om zich te plaatsen voor de Europa League. Arsenal won de FA Cup voor het laatst in 2017, toen Chelsea in de finale werd geklopt en City daarvoor in de halve finale met 2-1.
Hoewel Manchester City het meeste balbezit had, was Arsenal in de eerste helft de gevaarlijkste ploeg. De spelers van coach Mikel Arteta kwamen in de 19e minuut op voorsprong via Pierre-Emerick Aubameyang. De spits schoof een voorzet van Nicolas Pépé achter doelman Ederson. City met spelmaker Kevin de Bruyne zette daar weinig tegenover.
Na de rust werd Manchester gevaarlijker. Raheem Sterling kreeg twee goede kansen. Het doelpunt kwam echter aan de andere kant. Aubameyang werd in een counter weggestuurd met een lange pass van Kieran Tierney en de aanvaller uit Gabon passeerde de City-doelman opnieuw. Manchester City verhoogde de druk in de slotfase, maar de defensie van Arsenal gaf geen krimp. Zo wist Arsenal na zeven nederlagen op rij eindelijk weer eens van Manchester City te winnen.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
16 minuten geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
4 uur geleden