Arsenal verslaat Manchester City en bereikt finale FA Cup
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft titelhouder Manchester City uitgeschakeld en de finale van de FA Cup bereikt. De club uit Londen won de halve finale op Wembley met 2-0.
In de finale wacht de winnaar van de andere halve finale die gaat tussen Manchester United en Chelsea. Die halve finale wordt zondag gespeeld. De finale is op 1 augustus op Wembley.
Arsenal, recordhouder met dertien Cupzeges, was dit seizoen in de Premier League twee keer geen partij voor Manchester City. De ploeg van Pep Guardiola won beide duels met 3-0. Voor de club uit Londen is de FA Cup echter de kans om het teleurstellend verlopen seizoen toch nog wat glans te geven én de grootste kans om zich te plaatsen voor de Europa League. Arsenal won de FA Cup voor het laatst in 2017, toen Chelsea in de finale werd geklopt en City daarvoor in de halve finale met 2-1.
Hoewel Manchester City het meeste balbezit had, was Arsenal in de eerste helft de gevaarlijkste ploeg. De spelers van coach Mikel Arteta kwamen in de 19e minuut op voorsprong via Pierre-Emerick Aubameyang. De spits schoof een voorzet van Nicolas Pépé achter doelman Ederson. City met spelmaker Kevin de Bruyne zette daar weinig tegenover.
Na de rust werd Manchester gevaarlijker. Raheem Sterling kreeg twee goede kansen. Het doelpunt kwam echter aan de andere kant. Aubameyang werd in een counter weggestuurd met een lange pass van Kieran Tierney en de aanvaller uit Gabon passeerde de City-doelman opnieuw. Manchester City verhoogde de druk in de slotfase, maar de defensie van Arsenal gaf geen krimp. Zo wist Arsenal na zeven nederlagen op rij eindelijk weer eens van Manchester City te winnen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
51 minuten geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.
1 uur geledenNYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
4 uur geledenSAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
9 uur geleden