Arsenal verslaat Manchester City en bereikt finale FA Cup
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft titelhouder Manchester City uitgeschakeld en de finale van de FA Cup bereikt. De club uit Londen won de halve finale op Wembley met 2-0.
In de finale wacht de winnaar van de andere halve finale die gaat tussen Manchester United en Chelsea. Die halve finale wordt zondag gespeeld. De finale is op 1 augustus op Wembley.
Arsenal, recordhouder met dertien Cupzeges, was dit seizoen in de Premier League twee keer geen partij voor Manchester City. De ploeg van Pep Guardiola won beide duels met 3-0. Voor de club uit Londen is de FA Cup echter de kans om het teleurstellend verlopen seizoen toch nog wat glans te geven én de grootste kans om zich te plaatsen voor de Europa League. Arsenal won de FA Cup voor het laatst in 2017, toen Chelsea in de finale werd geklopt en City daarvoor in de halve finale met 2-1.
Hoewel Manchester City het meeste balbezit had, was Arsenal in de eerste helft de gevaarlijkste ploeg. De spelers van coach Mikel Arteta kwamen in de 19e minuut op voorsprong via Pierre-Emerick Aubameyang. De spits schoof een voorzet van Nicolas Pépé achter doelman Ederson. City met spelmaker Kevin de Bruyne zette daar weinig tegenover.
Na de rust werd Manchester gevaarlijker. Raheem Sterling kreeg twee goede kansen. Het doelpunt kwam echter aan de andere kant. Aubameyang werd in een counter weggestuurd met een lange pass van Kieran Tierney en de aanvaller uit Gabon passeerde de City-doelman opnieuw. Manchester City verhoogde de druk in de slotfase, maar de defensie van Arsenal gaf geen krimp. Zo wist Arsenal na zeven nederlagen op rij eindelijk weer eens van Manchester City te winnen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink is blij met de langere interlandperiodes voor de voetbalsters, die voorlopig bijna twee weken duren in plaats van ruim een week. "Voor het eerst kan ik fantastisch trainen met de speelsters. Normaal was ik vooral bezig met balans en belastbaarheid. Nu had ik bij de eerste training gelijk bijna iedereen tot mijn beschikking. Dat maakt het voor mij prettig om dingen door te ontwikkelen. Ook heb ik meer tijd om met speelsters te praten", zei Veurink tijdens een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Daniëlle van de Donk heeft lang getwijfeld over haar toekomst als international, maar heeft uiteindelijk toch besloten door te gaan. Die twijfels kwamen vooral door haar blessureleed van het afgelopen halfjaar. "Het vuurtje is nooit uit geweest. Ik twijfelde alleen of ik het nog wel kon, omdat ik heel veel pijn had. Dat maakte het mentaal op een gegeven moment ook wel zwaar", zei de 171-voudig international van Oranje tijdens een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat akkoord met een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor een thuiswedstrijd zonder publiek op de eerste ring van de Zuid-tribune, waar de fanatieke fans van de F-Side altijd plaatsnemen. De club uit Amsterdam houdt de vakken 125 tot en met 129 leeg tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd van 14 maart tegen Sparta Rotterdam.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino blijft ondanks de gespannen situatie in delen van het Midden-Amerikaanse land achter Mexico staan als één van de drie gastlanden van het WK voetbal in de zomer van 2026. Dat heeft de voorzitter van de FIFA laten weten. "Natuurlijk houden we de situatie nauwgezet in de gaten, maar ik wil mijn totale vertrouwen uitspreken in Mexico, in president Claudia Sheinbaum en in de autoriteiten van het land. Ik ben ervan overtuigd dat alles goed zal verlopen", aldus Infantino vanuit Colombia.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Marokkaans international Achraf Hakimi zit bij de selectie van Paris Saint-Germain voor het thuisduel van woensdagavond in de tussenronde van de Champions League tegen Monaco. Dat meldt AFP. De 27-jarige verdediger maakte op dinsdag zelf bekend dat hij zich voor de rechter moet verantwoorden voor verkrachting. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
5 uur geleden