Arsenal verslaat Liverpool en wint Engelse Supercup
LIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft de Community Shield gewonnen. De winnaar van de FA Cup klopte landskampioen Liverpool op een leeg Wembley na het nemen van strafschoppen.
De stand na reguliere speeltijd was 1-1. De Engelse Supercup kent geen verlenging. Rhian Brewster miste een penalty voor Liverpool. Arsenal bleef foutloos vanaf elf meter.
Pierre-Emerick Aubameyang opende de score voor Arsenal. De spits uit Gabon heeft nog steeds zijn handtekening niet onder een nieuwe verbintenis gezet. Zijn huidige contract loopt volgend jaar af. Bij Arsenal stellen ze al maanden alles in het werk om Aubameyang langer te binden.
Invaller Takumi Minamino tekende in de 73e minuut voor de gelijkmaker. De Japanner verruilde begin dit jaar Red Bull Salzburg voor de kampioen van Engeland.
Virgil van Dijk speelde de hele wedstrijd voor Liverpool. Zijn ploeggenoot Georginio Wijnaldum werd in blessuretijd gewisseld voor Brewster, de enige speler die een strafschop miste.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
14 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
16 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
16 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
17 uur geleden