Arsenal verslaat Liverpool en wint Engelse Supercup
LIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft de Community Shield gewonnen. De winnaar van de FA Cup klopte landskampioen Liverpool op een leeg Wembley na het nemen van strafschoppen.
De stand na reguliere speeltijd was 1-1. De Engelse Supercup kent geen verlenging. Rhian Brewster miste een penalty voor Liverpool. Arsenal bleef foutloos vanaf elf meter.
Pierre-Emerick Aubameyang opende de score voor Arsenal. De spits uit Gabon heeft nog steeds zijn handtekening niet onder een nieuwe verbintenis gezet. Zijn huidige contract loopt volgend jaar af. Bij Arsenal stellen ze al maanden alles in het werk om Aubameyang langer te binden.
Invaller Takumi Minamino tekende in de 73e minuut voor de gelijkmaker. De Japanner verruilde begin dit jaar Red Bull Salzburg voor de kampioen van Engeland.
Virgil van Dijk speelde de hele wedstrijd voor Liverpool. Zijn ploeggenoot Georginio Wijnaldum werd in blessuretijd gewisseld voor Brewster, de enige speler die een strafschop miste.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische bondsvoorzitster Pascale Van Damme eist verdere opheldering van de FIFA over de zaak-Balogun. Dat heeft de Belgische bond na een bijeenkomst van de FIFA-raad in Zürich via een persbericht laten weten.
1 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax begint de uitwedstrijd tegen Hajduk Split in het hoofdtoernooi van de Conference League met Jofre Torrents in het basiselftal. De 19-jarige Spanjaard krijgt als linkervleugelverdediger de voorkeur boven Owen Wijndal, die op de reservebank zit. Caio Henrique, de eerste keuze op die positie, is nog geblesseerd.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Wesley Hoedt maakt na elf jaar zijn rentree bij AZ. De verdediger verschijnt aan de aftrap voor het thuisduel met Hapoel Beër Sjeva uit Israël in de Europa League.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Een voorstel van de FIFA om de regels over sancties na een rode kaart te herzien is donderdag door de FIFA-raad afgewezen. Dat heeft de Engelse FIFA-vicevoorzitter Debbie Hewitt aan het Duitse persbureau dpa laten weten. De FIFA-raad was donderdag in Zürich bijeen om te vergaderen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De KNVB behoort niet tot de 36 leden van de raad en was niet aanwezig.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB blijft onveranderd aandringen op het vertrek van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat heeft de Nederlandse voetbalbond aan het ANP bevestigd. Daarmee volgt de KNVB het standpunt van verschillende andere Europese bonden, die donderdag aanwezig waren in Zürich bij een vergadering van de FIFA-raad. De KNVB behoort niet tot de 36 leden van die raad en was niet aanwezig.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Verschillende Europese voetbalbestuurders blijven aandringen op het vertrek van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat stelt het Duitse persbureau dpa vanuit Zürich, waar donderdag de FIFA-raad bijeen was voor een vergadering.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan het tuchtreglement aan te passen om een herhaling te voorkomen van de controverse na het intrekken van de rode kaart voor Folarin Balogun tijdens het WK voetbal. Daartoe zou op donderdag tijdens de FIFA-raad in Zürich een voorstel worden gepresenteerd. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van berichtgeving van The Athletic.
6 uur geleden