Arsenal verliest bij Aston Villa en is eerste plek weer kwijt
BIRMINGHAM (ANP) - Arsenal is de koppositie in de Premier League alweer kwijt. De Londenaren verloren bij het dit seizoen verrassend sterk presterende Aston Villa, dat nu ook serieus meedoet in de strijd om de bovenste plek. Het werd 1-0. Aston Villa won woensdag ook al met 1-0 van regerend kampioen Manchester City.
Liverpool won eerder op zaterdag bij Crystal Palace (1-2) en is na zestien duels met 37 punten koploper. Arsenal heeft 36 punten en Aston Villa 35.
De Schot John McGinn maakte, uit de draai, al in de 7e minuut het doelpunt voor het elftal van trainer Unai Emery. Arsenal dacht in blessuretijd van de tweede helft gelijk te maken, maar Kai Havertz maakte daarbij hands.
Bij Arsenal verving de Nederlandse assistent Albert Stuivenberg de geschorste trainer Mikel Arteta. De Londenaren spelen dinsdag in Eindhoven tegen PSV in de groepsfase van de Champions League. Beide teams zijn al zeker van de achtste finales. Arsenal kan de eerste plaats niet meer ontgaan.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
23 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
57 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
5 uur geleden