Arsenal vergroot leiding in Premier League met zege in Brighton
BRIGHTON (ANP) - Arsenal heeft de koppositie in de Premier League versterkt door de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion te winnen. In Brighton zegevierde de koploper in een doelpuntrijk duel met 4-2.
Bukayo Saka bezorgde Arsenal een voortvarende start door al in de 2e minuut te scoren en vlak voor tijd verdubbelde Martin Ødegaard de voorsprong. Het was al het zevende doelpunt van het seizoen van de Noor.
Vlak na rust maakte Eddie Nketiah er 0-3 van, waarmee het duel beslist leek. De Japanner Kaoru Mitoma verkleinde de achterstand halverwege de tweede helft, waarna Brighton aandrong. De thuisploeg joeg op de 2-3, maar uit een counter maakte Arsenal er 1-4 van via Gabriel Martinelli.
Evan Ferguson bracht Brighton terug tot 2-4 en Mitoma leek in de slotfase zelfs voor de 3-4 te zorgen. Het zevende doelpunt van de avond werd echter afgekeurd wegens buitenspel.
Arsenal profiteerde van het puntenverlies van Manchester City en Newcastle United. De nummer 2 en 3 van de Premier League speelden eerder op de dag gelijk tegen respectievelijk Everton (1-1) en Leeds United (0-0). Arsenal heeft nu 7 punten meer dan City.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
13 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
13 uur geleden