Arsenal steviger aan kop in Premier League na winst op Wolves
LONDEN (ANP) - Arsenal staat steviger aan kop in de Engelse Premier League door een overwinning op Wolverhampton Wanderers. In eigen huis won de ploeg van trainer Mikel Arteta met 2-1.
Al na zes minuten was het Bukayo Saka die de openingstreffer maakte. Na een snelle aanval vanaf rechts kwam de 22-jarige aanvaller oog in oog met de keeper, waarna hij hard binnenschoot. Snel daarna tekende aanvoerder Martin Ødegaard al voor de 2-0 na een prachtige aanval over verschillende schijven.
Daarna wist Wolverhampton het achterin een stuk beter dicht te houden. Arsenal bleef sterker, maar kwam niet meer tot scoren. Dat lukte Wolves nog wel. Vijf minuten voor tijd verdedigde Oleksandr Zinchenko matig uit, waardoor Wolverhampton-aanvaller Matheus Cunha hard de 2-1 binnenschoot. Kort daarna raakte Arsenal nog de paal, waardoor de eindstand na een paar benauwde slotminuten uiteindelijk 2-1 bleef.
Arsenal heeft nu een voorsprong van 4 punten, maar directe concurrenten Manchester City en Liverpool komen zondag nog in actie.
Meer uit Voetbal
GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
6 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
13 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
14 uur geleden