Arsenal stevig aan kop in Premier League na zege op Everton
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de voorsprong in de Premier League op naaste belager Manchester City weer vergroot naar 5 punten. Dat deed de Londense club door het inhaalduel met Everton met 4-0 te winnen. Een maand geleden verloor koploper Arsenal nog bij de club uit Liverpool nadat het daarvoor dertien duels ongeslagen was gebleven.
Arsenal kwam in het eigen Emirates-stadion in de eerste helft amper in de buurt van doelman Jordan Pickford. Kort voor rust was er eindelijk een geslaagde aanval, ingezet door Oleksandr Zintsjenko en met een schot hoog in de korte hoek afgerond door Bukayo Saka. Het was zijn tiende treffer van het seizoen. Niet veel later ging Everton-middenvelder Idrissa Gueye, opgejaagd door Saka, in de fout. De Braziliaan Gabriel Martinelli profiteerde: 2-0.
Voor Everton was het duel met Arsenal een maand geleden de eerste wedstrijd onder coach Sean Dyche. Erna volgde een overwinning en twee nederlagen waardoor de ploeg nog steeds onder de degradatiestreep staat. Ook in Londen bleek niets te halen. Martin Ødegaard, de Noorse spelmaker, maakte er in de 71e minuut 3-0 van. Martinelli, net als Saka pas 21 jaar, zorgde voor de 4-0 met zijn elfde treffer van het seizoen.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
3 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
7 uur geleden