Arsenal stevig aan kop in Premier League na zege op Everton
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de voorsprong in de Premier League op naaste belager Manchester City weer vergroot naar 5 punten. Dat deed de Londense club door het inhaalduel met Everton met 4-0 te winnen. Een maand geleden verloor koploper Arsenal nog bij de club uit Liverpool nadat het daarvoor dertien duels ongeslagen was gebleven.
Arsenal kwam in het eigen Emirates-stadion in de eerste helft amper in de buurt van doelman Jordan Pickford. Kort voor rust was er eindelijk een geslaagde aanval, ingezet door Oleksandr Zintsjenko en met een schot hoog in de korte hoek afgerond door Bukayo Saka. Het was zijn tiende treffer van het seizoen. Niet veel later ging Everton-middenvelder Idrissa Gueye, opgejaagd door Saka, in de fout. De Braziliaan Gabriel Martinelli profiteerde: 2-0.
Voor Everton was het duel met Arsenal een maand geleden de eerste wedstrijd onder coach Sean Dyche. Erna volgde een overwinning en twee nederlagen waardoor de ploeg nog steeds onder de degradatiestreep staat. Ook in Londen bleek niets te halen. Martin Ødegaard, de Noorse spelmaker, maakte er in de 71e minuut 3-0 van. Martinelli, net als Saka pas 21 jaar, zorgde voor de 4-0 met zijn elfde treffer van het seizoen.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
6 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
8 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
11 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
13 uur geleden