Arsenal schakelt Benfica uit in Europa League
PIRAEUS (ANP) - Arsenal heeft Benfica uitgeschakeld in de Europa League. De Engelse club versloeg in de return de Portugese ploeg met 3-2 in een enerverende wedstrijd. Dat was na de remise vorige week in de eerste wedstrijd (1-1) voldoende voor een plek in de achtste finales.
Pierre-Emerick Aubameyang zette Arsenal in de 21e minuut op voorsprong. Vlak voor de rust maakte Diogo Gonçalves gelijk. Na ruim een uur nam Benfica de leiding door een treffer van Rafa Silva. Amper 5 minuten later bracht Kieran Tierney de spanning terug (2-2). Het was opnieuw Aubameyang die in de 87e minuut Arsenal naar de volgende ronde kopte. Bij beide treffers van de Gabonees kwam de assist van Bukayo Saka.
Het thuisduel van Arsenal werd in het Griekse Piraeus gespeeld vanwege de reisbeperkingen in de huidige coronapandemie. Björn Kuipers fungeerde als arbiter. Hij deelde één gele kaart uit, aan Adel Taarabt (Benfica).
Napoli
Napoli redde het niet tegen Granada CF. De Italiaanse club won op eigen veld weliswaar met 2-1, maar dat was na de nederlaag van 2-0 in Spanje niet genoeg. Voor Napoli kwamen Piotr Zielinski (1-0) en Fabián Ruiz (2-1) tot scoren. De kostbare treffer van Granada kwam in de 25e minuut op naam van Angel Montoro.
Napoli plaatste zich als poulewinnaar bij de laatste 32. In dezelfde groep wist AZ zich als nummer drie niet te kwalificeren voor de knock-outfase. Granada eindigde achter PSV als tweede in de poule.
Rangers won ook de tweede wedstrijd tegen Antwerp: 5-2. Sjachtar Donetsk klopte Maccabi Tel Aviv voor de tweede keer: 1-0. Ook Villarreal versloeg tegenstander Red Bull Salzburg opnieuw (2-1). Hoffenheim liet zich op eigen veld verrassen door Molde (0-2). Het eerste duel was in 3-3 geëindigd.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
39 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
2 uur geleden