Arsenal redt het net in Europa League
LUIK (ANP) - Met veel moeite heeft Arsenal zich geplaatst voor de volgende ronde van de Europa League. De Londense club, bezig aan een bijzonder moeizaam seizoen, voorkwam uitschakeling in de groepsfase door bij Standard Luik in het laatste kwartier een achterstand van twee doelpunten weg te werken. De 2-2 was voor Arsenal voldoende om zich op eigen kracht te plaatsen én nog als groepswinnaar te eindigen ook.
De formatie van interim-coach Fredrik Ljungberg krijgt bij de laatste 32 gezelschap van Eintracht Frankfurt. De Duitsers verloren op de laatste speeldag van de groepsfase thuis weliswaar van Vitória Guimarães (2-3), maar konden zich dat permitteren.
Standard kwam op een voorsprong van 2-0 door doelpunten van Samuel Bastien en Selim Amallah. De formatie van Michel Preud’homme, oud-trainer van onder meer FC Twente, gaf de plek in de volgende ronde in het slotkwartier weg. Voor Arsenal scoorden Alexandre Lacazette en Bukayo Saka.
Ontslag Emery
Afgelopen maandag won Arsenal in de Premier League van West Ham. Dat was de eerste zege na negen duels, in meerdere competities, zonder overwinning. De slechte reeks leidde onder meer tot het ontslag van de Spaanse coach Unai Emery.
Vitória boog bij Eintracht in de laatste 5 minuten een achterstand van 1-2 om in een voorsprong van 3-2. Dat was te danken aan treffers van Al Motasim Al Musrati en Marcus Edwards.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
5 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
8 uur geleden