Arsenal pakt na nederlaag tegen Liverpool goede reeks weer op
BIRMINGHAM (ANP) - Arsenal heeft met het oog op deelname aan de Champions League een belangrijke zege behaald. De Londenaren wonnen de uitwedstrijd tegen Aston Villa met miniem verschil (0-1) en verstevigden daarmee de vierde plaats. Arsenal heeft nu 4 punten meer dan nummer 5 Manchester United en bovendien een duel minder gespeeld.
Het elftal van trainer Mikel Arteta verloor woensdag in eigen stadion van Liverpool (0-2). De vijf competitiewedstrijden daarvoor had Arsenal allemaal gewonnen.
Tegen Aston Villa kon Arsenal weer een zege bijschrijven dankzij Bukayo Saka. Na een vrije trap kwam de bal na een half uur spelen uiteindelijk op de rand van het zestienmetergebied terecht voor de voeten van de middenvelder, die met links raak schoot. Het betekende het 2000e doelpunt voor Arsenal in de Premier League. Alleen Manchester United (2176 treffers) en Liverpool (2002 doelpunten) waren vaker trefzeker op het hoogste niveau in Engeland.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
9 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
10 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
10 uur geleden