Arsenal pakt leiding in groep van PSV door zege op Sevilla
SEVILLA (ANP) - Arsenal heeft zijn tweede zege geboekt in groep B van de Champions League. De ploeg van coach Mikel Arteta won met 2-1 bij Sevilla in de groep waarin PSV met 1-1 gelijkspeelde bij RC Lens.
Arsenal is door de zege op 6 punten gekomen uit drie wedstrijden en gaat daarmee aan de leiding in de groep. RC Lens staat tweede met 5 punten en PSV en Sevilla volgen met 2 punten.
De Londenaren vielen aan bij Sevilla, maar dat leidde lang niet tot doelpunten. De thuisploeg kreeg een kans via Youssef En-Nesyri. Vlak voor de rust kwam Arsenal alsnog op voorsprong. Gabriel Jesus stuurde Gabriel Martinelli weg. Die omspeelde keeper Ørjan Nyland en schoot binnen.
Meteen in de tweede helft kreeg aanvoerder Martin Ødegaard de kans om de marge te verdubbelen, maar slaagde daar niet in. Jesus deed dat even later wel. Vanaf links draaide hij naar binnen en schoot in de rechterhoek raak. Sevilla kwam terug via Nemanja Gudelj. Die kopte raak uit een corner van Ivan Rakitic. Maar de Spanjaarden slaagden er niet meer in gelijk te komen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
19 uur geleden