Arsenal opent Premier League met zege op Fulham
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft het nieuwe seizoen in de Premier League afgetrapt met een makkelijke uitzege op Fulham: 0-3. Doelpuntenmakers op Craven Cottage in Londen waren Alexandre Lacazette, Gabriel Magalhães en topschutter Pierre-Emerick Aubameyang.
Kenny Tete, overgekomen van Olympique Lyon, ontbrak nog in de wedstrijdselectie van Fulham, dat afgelopen seizoen promoveerde uit de Championship. Bij Arsenal debuteerden de Braziliaanse aanwinsten Willian en Gabriel en beide spelers hadden hun aandeel in de winst. Coach Mikel Arteta had voor de Duitser Mesut Özil zelfs geen plek op de reservebank ingeruimd.
Lacazette opende de score na negen minuten. Hij schoot eerst nog de bal tegen doelman Marek Rodak van Fulham aan, maar in de rebound was het raak. Debutant Gabriel kopte 5 minuten na rust de 2-0 binnen uit een corner van Willian. Nog geen tien minuten later lag de derde erin. Aubameyang trapte de bal in de verre hoek. Het was zijn 55e goal in de Premier League.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
32 minuten geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
3 uur geleden