Arsenal opent Premier League met nipte zege
LONDEN (ANP) - Het flink versterkte Arsenal heeft de openingswedstrijd van de Premier League gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta versloeg stadgenoot Crystal Palace op Selhurst Park met 2-0. Gabriel Martinelli opende in de 20e minuut de score, de beslissing viel in de slotfase via een eigen doelpunt van Marc Guéhi.
Arsenal nam deze zomer de Oekraïense vleugelspeler Oleksandr Zintsjenko en de Braziliaanse spits Gabriel Jesus over van landskampioen Manchester City. De ploeg van Arteta maakte in de voorbereiding indruk met frivool voetbal en overtuigende zeges op onder meer Chelsea (4-0) en Sevilla (6-0).
Tegen stadgenoot Crystal Palace, dat onder leiding staat van voormalig Arsenal-captain Patrick Vieira, begon Arsenal sterk. De Braziliaan Martinelli opende met een kopbal de score, nadat Zintsjenko de bal eveneens met het hoofd voor het doel had gebracht. De thuisclub ging na rust op zoek naar de gelijkmaker, maar in de 85e minuut kopte Guéhi een voorzet van Bukayo Saka in eigen doel (0-2). Oud-Ajacied Jairo Riedewald bleef op de bank bij Crystal Palace.
Meer uit Voetbal
RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
55 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
7 uur geleden