Arsenal neemt koppositie weer over van Liverpool na zege op Luton
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in ieder geval voor een dag weer de koppositie in de Premier League overgenomen van Liverpool. Het elftal van trainer Mikel Arteta boekte in het eigen stadion een eenvoudige 2-0-zege op degradatiekandidaat Luton Town.
Met de zege komt Arsenal op 68 punten, een punt meer dan Liverpool. De formatie van Jürgen Klopp speelt donderdag nog een thuiswedstrijd tegen Sheffield United.
Martin Ødegaard opende de score in de 24e minuut. De aanvoerder van Arsenal schoot raak na een combinatie met Kai Havertz. Vlak voor rust kwam de thuisploeg op 2-0 door een eigen doelpunt van Daiki Hashioka.
Arsenal hoefde zich na rust niet meer bovenmatig in te spannen om zich te verzekeren van de vijfde thuiszege op rij. De ploeg is nog altijd ongeslagen in de Premier League in 2024 en verspeelde alleen afgelopen weekend punten in de topper tegen nummer 3 Manchester City (0-0).
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
5 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
6 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
9 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
9 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
21 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
21 uur geleden