Arsenal nadert Liverpool na winst in topper
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft het gat met koploper Liverpool in de Premier League verkleind tot 2 punten. De Londenaren wonnen in het eigen Emirates-stadion met 3-1 van de ploeg van coach Jürgen Klopp.
Kort nadat Cody Gakpo in de 13e minuut net voorlangs had geschoten opende Arsenal aan de andere kant de score. Uit een pass van Martin Ødegaard schoot Kai Havertz nog tegen doelman Alisson, in de rebound trof Bukayo Saka wel doel.
Gakpo had een basisplaats, net als vanzelfsprekend aanvoerder Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch. Zij zagen hoe een eigen doelpunt van Gabriel in de extra tijd van de eerste helft beide ploegen weer op gelijke hoogte bracht. Er ging een pass van Gravenberch op Luis Díaz aan vooraf, waarna de Braziliaanse verdediger de bal in zijn eigen doel liep.
Na een klein uur werden Gakpo en Gravenberch gewisseld. Van Dijk speelde een ongelukkige rol bij de 2-1 voor Arsenal, gemaakt door Gabriel Martinelli die profiteerde van een misverstand tussen de aanvoerder en doelman Alisson. Nadat Liverpool-verdediger Ibrahima Konaté kort voor tijd nog met twee gele kaarten naar de kant was gegaan, besliste de Belg Leandro Trossard het duel: 3-1.
Liverpool leidt met 51 punten uit 23 duels. Achter Arsenal staat Manchester City met 46 punten, maar wel met twee duels tegoed.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
15 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
1 dag geleden