Arsenal nadert Liverpool na winst in topper
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft het gat met koploper Liverpool in de Premier League verkleind tot 2 punten. De Londenaren wonnen in het eigen Emirates-stadion met 3-1 van de ploeg van coach Jürgen Klopp.
Kort nadat Cody Gakpo in de 13e minuut net voorlangs had geschoten opende Arsenal aan de andere kant de score. Uit een pass van Martin Ødegaard schoot Kai Havertz nog tegen doelman Alisson, in de rebound trof Bukayo Saka wel doel.
Gakpo had een basisplaats, net als vanzelfsprekend aanvoerder Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch. Zij zagen hoe een eigen doelpunt van Gabriel in de extra tijd van de eerste helft beide ploegen weer op gelijke hoogte bracht. Er ging een pass van Gravenberch op Luis Díaz aan vooraf, waarna de Braziliaanse verdediger de bal in zijn eigen doel liep.
Na een klein uur werden Gakpo en Gravenberch gewisseld. Van Dijk speelde een ongelukkige rol bij de 2-1 voor Arsenal, gemaakt door Gabriel Martinelli die profiteerde van een misverstand tussen de aanvoerder en doelman Alisson. Nadat Liverpool-verdediger Ibrahima Konaté kort voor tijd nog met twee gele kaarten naar de kant was gegaan, besliste de Belg Leandro Trossard het duel: 3-1.
Liverpool leidt met 51 punten uit 23 duels. Achter Arsenal staat Manchester City met 46 punten, maar wel met twee duels tegoed.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
5 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
5 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
5 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
5 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
8 uur geleden