Arsenal nadert Liverpool na winst in topper
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft het gat met koploper Liverpool in de Premier League verkleind tot 2 punten. De Londenaren wonnen in het eigen Emirates-stadion met 3-1 van de ploeg van coach Jürgen Klopp.
Kort nadat Cody Gakpo in de 13e minuut net voorlangs had geschoten opende Arsenal aan de andere kant de score. Uit een pass van Martin Ødegaard schoot Kai Havertz nog tegen doelman Alisson, in de rebound trof Bukayo Saka wel doel.
Gakpo had een basisplaats, net als vanzelfsprekend aanvoerder Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch. Zij zagen hoe een eigen doelpunt van Gabriel in de extra tijd van de eerste helft beide ploegen weer op gelijke hoogte bracht. Er ging een pass van Gravenberch op Luis Díaz aan vooraf, waarna de Braziliaanse verdediger de bal in zijn eigen doel liep.
Na een klein uur werden Gakpo en Gravenberch gewisseld. Van Dijk speelde een ongelukkige rol bij de 2-1 voor Arsenal, gemaakt door Gabriel Martinelli die profiteerde van een misverstand tussen de aanvoerder en doelman Alisson. Nadat Liverpool-verdediger Ibrahima Konaté kort voor tijd nog met twee gele kaarten naar de kant was gegaan, besliste de Belg Leandro Trossard het duel: 3-1.
Liverpool leidt met 51 punten uit 23 duels. Achter Arsenal staat Manchester City met 46 punten, maar wel met twee duels tegoed.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
18 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
14 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geleden