Arsenal nadert Liverpool na winst in topper
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft het gat met koploper Liverpool in de Premier League verkleind tot 2 punten. De Londenaren wonnen in het eigen Emirates-stadion met 3-1 van de ploeg van coach Jürgen Klopp.
Kort nadat Cody Gakpo in de 13e minuut net voorlangs had geschoten opende Arsenal aan de andere kant de score. Uit een pass van Martin Ødegaard schoot Kai Havertz nog tegen doelman Alisson, in de rebound trof Bukayo Saka wel doel.
Gakpo had een basisplaats, net als vanzelfsprekend aanvoerder Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch. Zij zagen hoe een eigen doelpunt van Gabriel in de extra tijd van de eerste helft beide ploegen weer op gelijke hoogte bracht. Er ging een pass van Gravenberch op Luis Díaz aan vooraf, waarna de Braziliaanse verdediger de bal in zijn eigen doel liep.
Na een klein uur werden Gakpo en Gravenberch gewisseld. Van Dijk speelde een ongelukkige rol bij de 2-1 voor Arsenal, gemaakt door Gabriel Martinelli die profiteerde van een misverstand tussen de aanvoerder en doelman Alisson. Nadat Liverpool-verdediger Ibrahima Konaté kort voor tijd nog met twee gele kaarten naar de kant was gegaan, besliste de Belg Leandro Trossard het duel: 3-1.
Liverpool leidt met 51 punten uit 23 duels. Achter Arsenal staat Manchester City met 46 punten, maar wel met twee duels tegoed.
Meer uit Voetbal
DELDEN (ANP) - Oranje-international Wout Weghorst heeft gescoord bij zijn officieuze debuut voor FC Twente. De van Ajax overgekomen spits schoot tegen Gent op aangeven van Ruud Nijstad na een kleine tien minuten de 1-1 binnen. Het duel in Delden eindigde in 2-2.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal op 11 juni meer dan 7 miljoen potentieel schadelijke onlineberichten en reacties verwijderd. Dat is een ruime veertienvoudiging vergeleken met het vorige WK in 2022 in Qatar, toen 470.000 van dergelijke berichten en reacties werden weggehaald. Het WK duurde toen een kleine maand en nu vijf weken.
2 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft ook enkele dagen na de verloren halve finale op het WK tegen Argentinië (1-2) geen spijt van zijn verdedigende wissels. "Ik heb nergens spijt van, want ik vond ons te passief en ik wilde het team helpen. Ik heb verschillende beslissingen genomen op basis van intuïtie en ervaring. Ik zou spijt hebben gehad als ik dat niet zou hebben gedaan", zei Tuchel in aanloop naar de troostfinale tegen Frankrijk in Miami.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Ook Lionel Messi zelf vindt de foto van hem met Lamine Yamal als baby "bizar". Negentien jaar later treffen de Argentijnse oud-speler van FC Barcelona en de huidige Spaanse aanvaller van de Catalanen elkaar in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. "Destijds is er een foto van ons gemaakt toen hij nog een baby was, en nu staan we tegenover elkaar in een WK-finale", zei de 39-jarige vedette tijdens een persconferentie in New York.
7 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Lamine Yamal is fit voor de WK-finale tussen Spanje en Argentinië van zondag. Dat heeft de Spaanse bondscoach Luis de la Fuente gezegd tijdens een persconferentie in de Verenigde Staten. "We hebben hem uit voorzorg wat rust gegeven, maar hij voelt zich goed, heeft met de groep getraind en hij is topfit."
7 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het neutraliseren van Lionel Messi in de finale van het wereldkampioenschap voetbal wordt zondag voor Spanje een "enorme uitdaging". Dat zei middenvelder Mikel Merino vrijdag tijdens een persconferentie.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Amsterdammers. Ajax betaalt de Saudische club Al-Hilal een transfersom van net onder de 20 miljoen euro, meldt Ajax.
21 uur geleden