Arsenal legt huurlingen Mari en Soares vast
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de verdedigers Pablo Mari en Cédric Soares vastgelegd. Beiden voetbalden het afgelopen half jaar al op huurbasis voor de Engelse club. Arsenal heeft Mari en Soares nu definitief overgenomen van respectievelijk Flamengo en Southampton.
De Spaanse verdediger Mari speelde in het seizoen 2017-2018 op huurbasis voor NAC Breda. Hij was toen eigendom van Manchester City. Mari stapte vorig jaar over naar de Braziliaanse club Flamengo, waarmee hij direct de Copa Libertadores won en landskampioen werd. Eind januari verhuisde de Spanjaard naar Londen, al kwam hij vanwege een enkelblessure slechts drie keer in actie voor de 'Gunners'.
Arsenal kon de Portugese rechtsback Cédric, die in 2016 met zijn land het EK won, transfervrij vastleggen. De 28-jarige verdediger stond de afgelopen vijf jaar onder contract bij Southampton, dat hem ook nog even uitleende aan Internazionale. Cédric speelde vijf wedstrijden voor Arsenal. Hij maakte daarin één doelpunt. Als winnaar van de FA Cup plaatste Arsenal zich voor de Europa League.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
13 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
23 minuten geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
3 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
10 uur geleden