Arsenal leert PSV bij terugkeer in Champions League harde les
LONDEN (ANP) - De terugkeer in de Champions League is voor PSV uitgelopen op een grote teleurstelling. Arsenal zette de Eindhovenaren, die vijf jaar geleden voor het laatst meededen aan het hoofdtoernooi, in het Emirates Stadium op pijnlijke wijze te kijk: 4-0.
Voor trainer Peter Bosz, die in de zomer de opgestapte Ruud van Nistelrooij opvolgde, betekende het zijn eerste nederlaag bij PSV. Tot aan woensdag speelde de regerend bekerwinnaar negen officiële wedstrijden (voorronden Champions League, Eredivisie en Johan Cruijff Schaal), waarvan er acht werden gewonnen en er eentje in een gelijkspel eindigde.
Die goede reeks zorgde voor het nodige vertrouwen bij PSV en Bosz, die ook bij het sterke Arsenal vooral uit wilde gaan van eigen kracht. Bosz zei dinsdag op de afsluitende persconferentie 'stofwolken' te verwachten. Daarmee bedoelde hij dat er met twee aanvallend ingestelde teams voor beide doelen veel zou gaan gebeuren.
Maat te groot
In de praktijk liep het anders, simpelweg omdat Arsenal al snel duidelijk maakte een maat te groot te zijn voor PSV. De Brabanders probeerden leuk mee te voetballen, maar als Arsenal even aanzette en de aanval zocht, ging het voor veel PSV'ers veel te snel.
Het elftal van Bosz had geen grip op spelmaker Martin Ødegaard, die in de 8e minuut aan de basis stond van de openingstreffer. Doelman Walter Benítez verwerkte een schot van de Noorse aanvoerder niet goed, waarna Bukayo Saka in de rebound scoorde: 1-0.
Eerste helft
Arsenal, dat zeven jaar geleden voor het laatst deelnam aan de poulefase van de Champions League, gaf PSV geen lucht. Coach Mikel Arteta zag zijn spelers in de eerste helft tien keer schieten op het doel van PSV, waarvan zeven keer tussen de palen. Na een kopbal naar voren van Olivier Boscagli, schakelde Arsenal in de 20e minuut snel om. De Belg Leandro Trossard schoof de bal van buiten het zestienmetergebied in de hoek: 2-0.
Kort voor rust zorgde Gabriel Jesus voor de derde treffer. De Braziliaanse spits stond na een voorzet vanaf links helemaal vrij bij de tweede paal en had alle tijd om uit te halen (3-0).
PSV machteloos
PSV maakte ook in de tweede helft een machteloze indruk tegen de nog ongeslagen gedeelde nummer 2 uit de Premier League. Ødegaard benutte zijn goede optreden door in de 70e minuut zelf de 4-0 binnen te schieten.
PSV heeft een kleine twee weken de tijd om de harde les te verwerken. Dinsdag 3 oktober is Sevilla in het Philips-stadion de volgende tegenstander.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
49 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
12 uur geleden