Arsenal leert PSV bij terugkeer in Champions League harde les
LONDEN (ANP) - De terugkeer in de Champions League is voor PSV uitgelopen op een grote teleurstelling. Arsenal zette de Eindhovenaren, die vijf jaar geleden voor het laatst meededen aan het hoofdtoernooi, in het Emirates Stadium op pijnlijke wijze te kijk: 4-0.
Voor trainer Peter Bosz, die in de zomer de opgestapte Ruud van Nistelrooij opvolgde, betekende het zijn eerste nederlaag bij PSV. Tot aan woensdag speelde de regerend bekerwinnaar negen officiële wedstrijden (voorronden Champions League, Eredivisie en Johan Cruijff Schaal), waarvan er acht werden gewonnen en er eentje in een gelijkspel eindigde.
Die goede reeks zorgde voor het nodige vertrouwen bij PSV en Bosz, die ook bij het sterke Arsenal vooral uit wilde gaan van eigen kracht. Bosz zei dinsdag op de afsluitende persconferentie 'stofwolken' te verwachten. Daarmee bedoelde hij dat er met twee aanvallend ingestelde teams voor beide doelen veel zou gaan gebeuren.
Maat te groot
In de praktijk liep het anders, simpelweg omdat Arsenal al snel duidelijk maakte een maat te groot te zijn voor PSV. De Brabanders probeerden leuk mee te voetballen, maar als Arsenal even aanzette en de aanval zocht, ging het voor veel PSV'ers veel te snel.
Het elftal van Bosz had geen grip op spelmaker Martin Ødegaard, die in de 8e minuut aan de basis stond van de openingstreffer. Doelman Walter Benítez verwerkte een schot van de Noorse aanvoerder niet goed, waarna Bukayo Saka in de rebound scoorde: 1-0.
Eerste helft
Arsenal, dat zeven jaar geleden voor het laatst deelnam aan de poulefase van de Champions League, gaf PSV geen lucht. Coach Mikel Arteta zag zijn spelers in de eerste helft tien keer schieten op het doel van PSV, waarvan zeven keer tussen de palen. Na een kopbal naar voren van Olivier Boscagli, schakelde Arsenal in de 20e minuut snel om. De Belg Leandro Trossard schoof de bal van buiten het zestienmetergebied in de hoek: 2-0.
Kort voor rust zorgde Gabriel Jesus voor de derde treffer. De Braziliaanse spits stond na een voorzet vanaf links helemaal vrij bij de tweede paal en had alle tijd om uit te halen (3-0).
PSV machteloos
PSV maakte ook in de tweede helft een machteloze indruk tegen de nog ongeslagen gedeelde nummer 2 uit de Premier League. Ødegaard benutte zijn goede optreden door in de 70e minuut zelf de 4-0 binnen te schieten.
PSV heeft een kleine twee weken de tijd om de harde les te verwerken. Dinsdag 3 oktober is Sevilla in het Philips-stadion de volgende tegenstander.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
3 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
5 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
5 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
7 uur geleden