Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arsenal leert PSV bij terugkeer in Champions League harde les

Arsenal leert PSV bij terugkeer in Champions League harde les

LONDEN (ANP) - De terugkeer in de Champions League is voor PSV uitgelopen op een grote teleurstelling. Arsenal zette de Eindhovenaren, die vijf jaar geleden voor het laatst meededen aan het hoofdtoernooi, in het Emirates Stadium op pijnlijke wijze te kijk: 4-0.

Voor trainer Peter Bosz, die in de zomer de opgestapte Ruud van Nistelrooij opvolgde, betekende het zijn eerste nederlaag bij PSV. Tot aan woensdag speelde de regerend bekerwinnaar negen officiële wedstrijden (voorronden Champions League, Eredivisie en Johan Cruijff Schaal), waarvan er acht werden gewonnen en er eentje in een gelijkspel eindigde.

Die goede reeks zorgde voor het nodige vertrouwen bij PSV en Bosz, die ook bij het sterke Arsenal vooral uit wilde gaan van eigen kracht. Bosz zei dinsdag op de afsluitende persconferentie 'stofwolken' te verwachten. Daarmee bedoelde hij dat er met twee aanvallend ingestelde teams voor beide doelen veel zou gaan gebeuren.

Maat te groot

In de praktijk liep het anders, simpelweg omdat Arsenal al snel duidelijk maakte een maat te groot te zijn voor PSV. De Brabanders probeerden leuk mee te voetballen, maar als Arsenal even aanzette en de aanval zocht, ging het voor veel PSV'ers veel te snel.

Het elftal van Bosz had geen grip op spelmaker Martin Ødegaard, die in de 8e minuut aan de basis stond van de openingstreffer. Doelman Walter Benítez verwerkte een schot van de Noorse aanvoerder niet goed, waarna Bukayo Saka in de rebound scoorde: 1-0.

Eerste helft

Arsenal, dat zeven jaar geleden voor het laatst deelnam aan de poulefase van de Champions League, gaf PSV geen lucht. Coach Mikel Arteta zag zijn spelers in de eerste helft tien keer schieten op het doel van PSV, waarvan zeven keer tussen de palen. Na een kopbal naar voren van Olivier Boscagli, schakelde Arsenal in de 20e minuut snel om. De Belg Leandro Trossard schoof de bal van buiten het zestienmetergebied in de hoek: 2-0.

Kort voor rust zorgde Gabriel Jesus voor de derde treffer. De Braziliaanse spits stond na een voorzet vanaf links helemaal vrij bij de tweede paal en had alle tijd om uit te halen (3-0).

PSV machteloos

PSV maakte ook in de tweede helft een machteloze indruk tegen de nog ongeslagen gedeelde nummer 2 uit de Premier League. Ødegaard benutte zijn goede optreden door in de 70e minuut zelf de 4-0 binnen te schieten.

PSV heeft een kleine twee weken de tijd om de harde les te verwerken. Dinsdag 3 oktober is Sevilla in het Philips-stadion de volgende tegenstander.

Meer uit Voetbal

De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

48 minuten geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

5 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

11 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

22 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

23 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

1 dag geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 dag geleden