Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arsenal leert PSV bij terugkeer in Champions League harde les

Arsenal leert PSV bij terugkeer in Champions League harde les

LONDEN (ANP) - De terugkeer in de Champions League is voor PSV uitgelopen op een grote teleurstelling. Arsenal zette de Eindhovenaren, die vijf jaar geleden voor het laatst meededen aan het hoofdtoernooi, in het Emirates Stadium op pijnlijke wijze te kijk: 4-0.

Voor trainer Peter Bosz, die in de zomer de opgestapte Ruud van Nistelrooij opvolgde, betekende het zijn eerste nederlaag bij PSV. Tot aan woensdag speelde de regerend bekerwinnaar negen officiële wedstrijden (voorronden Champions League, Eredivisie en Johan Cruijff Schaal), waarvan er acht werden gewonnen en er eentje in een gelijkspel eindigde.

Die goede reeks zorgde voor het nodige vertrouwen bij PSV en Bosz, die ook bij het sterke Arsenal vooral uit wilde gaan van eigen kracht. Bosz zei dinsdag op de afsluitende persconferentie 'stofwolken' te verwachten. Daarmee bedoelde hij dat er met twee aanvallend ingestelde teams voor beide doelen veel zou gaan gebeuren.

Maat te groot

In de praktijk liep het anders, simpelweg omdat Arsenal al snel duidelijk maakte een maat te groot te zijn voor PSV. De Brabanders probeerden leuk mee te voetballen, maar als Arsenal even aanzette en de aanval zocht, ging het voor veel PSV'ers veel te snel.

Het elftal van Bosz had geen grip op spelmaker Martin Ødegaard, die in de 8e minuut aan de basis stond van de openingstreffer. Doelman Walter Benítez verwerkte een schot van de Noorse aanvoerder niet goed, waarna Bukayo Saka in de rebound scoorde: 1-0.

Eerste helft

Arsenal, dat zeven jaar geleden voor het laatst deelnam aan de poulefase van de Champions League, gaf PSV geen lucht. Coach Mikel Arteta zag zijn spelers in de eerste helft tien keer schieten op het doel van PSV, waarvan zeven keer tussen de palen. Na een kopbal naar voren van Olivier Boscagli, schakelde Arsenal in de 20e minuut snel om. De Belg Leandro Trossard schoof de bal van buiten het zestienmetergebied in de hoek: 2-0.

Kort voor rust zorgde Gabriel Jesus voor de derde treffer. De Braziliaanse spits stond na een voorzet vanaf links helemaal vrij bij de tweede paal en had alle tijd om uit te halen (3-0).

PSV machteloos

PSV maakte ook in de tweede helft een machteloze indruk tegen de nog ongeslagen gedeelde nummer 2 uit de Premier League. Ødegaard benutte zijn goede optreden door in de 70e minuut zelf de 4-0 binnen te schieten.

PSV heeft een kleine twee weken de tijd om de harde les te verwerken. Dinsdag 3 oktober is Sevilla in het Philips-stadion de volgende tegenstander.

Meer uit Voetbal

Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

1 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

15 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

16 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

16 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

20 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

23 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

23 uur geleden