Arsenal klopt ManCity met 5-1 en staat weer dichter bij Liverpool
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft dankzij een overtuigende 5-1-zege op Manchester City het gat met koploper Liverpool weer verkleind tot 6 punten. In het Emirates Stadium kwam er ook een einde aan de opmars van de kwakkelende kampioen City, die in de voorgaande zes competitieduels zonder nederlaag bleef en naar de vierde plaats was gestegen.
Arsenal-aanvoerder Martin Ødegaard opende al in de tweede minuut de score na een fout in de opbouw van City. De Noor kon makkelijk afronden na breed leggen van Kai Havertz. Na een volgende fout van City kreeg de Duitser zelf de kans om te scoren, maar hij miste een grote kans.
Tien minuten na rust maakte City-spits Erling Haaland gelijk met een rake kopbal. Een minuut later zette middenvelder Thomas Partey Arsenal alweer op voorsprong met een afstandsschot. In de 62e minuut verruimde Myles Lewis-Skelly (18) de marge door in de verre hoek raak te schieten. Havertz scoorde een kwartier voor tijd alsnog. De 17-jarige invaller Ethan Nwaneri maakte de nederlaag van City in de blessuretijd met een geplaatst afstandsschot nog pijnlijker. Oranje-international Jurriën Timber speelde de hele wedstrijd bij de 'Gunners'.
Arsenal verzamelde 50 punten uit 24 duels, 9 meer dan City. Liverpool speelde een duel minder en heeft 56 punten.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
5 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
7 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
10 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
13 uur geleden