Arsenal klopt ManCity met 5-1 en staat weer dichter bij Liverpool
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft dankzij een overtuigende 5-1-zege op Manchester City het gat met koploper Liverpool weer verkleind tot 6 punten. In het Emirates Stadium kwam er ook een einde aan de opmars van de kwakkelende kampioen City, die in de voorgaande zes competitieduels zonder nederlaag bleef en naar de vierde plaats was gestegen.
Arsenal-aanvoerder Martin Ødegaard opende al in de tweede minuut de score na een fout in de opbouw van City. De Noor kon makkelijk afronden na breed leggen van Kai Havertz. Na een volgende fout van City kreeg de Duitser zelf de kans om te scoren, maar hij miste een grote kans.
Tien minuten na rust maakte City-spits Erling Haaland gelijk met een rake kopbal. Een minuut later zette middenvelder Thomas Partey Arsenal alweer op voorsprong met een afstandsschot. In de 62e minuut verruimde Myles Lewis-Skelly (18) de marge door in de verre hoek raak te schieten. Havertz scoorde een kwartier voor tijd alsnog. De 17-jarige invaller Ethan Nwaneri maakte de nederlaag van City in de blessuretijd met een geplaatst afstandsschot nog pijnlijker. Oranje-international Jurriën Timber speelde de hele wedstrijd bij de 'Gunners'.
Arsenal verzamelde 50 punten uit 24 duels, 9 meer dan City. Liverpool speelde een duel minder en heeft 56 punten.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
5 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
6 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
6 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
7 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
8 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
9 uur geleden