Arsenal klopt ManCity met 5-1 en staat weer dichter bij Liverpool
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft dankzij een overtuigende 5-1-zege op Manchester City het gat met koploper Liverpool weer verkleind tot 6 punten. In het Emirates Stadium kwam er ook een einde aan de opmars van de kwakkelende kampioen City, die in de voorgaande zes competitieduels zonder nederlaag bleef en naar de vierde plaats was gestegen.
Arsenal-aanvoerder Martin Ødegaard opende al in de tweede minuut de score na een fout in de opbouw van City. De Noor kon makkelijk afronden na breed leggen van Kai Havertz. Na een volgende fout van City kreeg de Duitser zelf de kans om te scoren, maar hij miste een grote kans.
Tien minuten na rust maakte City-spits Erling Haaland gelijk met een rake kopbal. Een minuut later zette middenvelder Thomas Partey Arsenal alweer op voorsprong met een afstandsschot. In de 62e minuut verruimde Myles Lewis-Skelly (18) de marge door in de verre hoek raak te schieten. Havertz scoorde een kwartier voor tijd alsnog. De 17-jarige invaller Ethan Nwaneri maakte de nederlaag van City in de blessuretijd met een geplaatst afstandsschot nog pijnlijker. Oranje-international Jurriën Timber speelde de hele wedstrijd bij de 'Gunners'.
Arsenal verzamelde 50 punten uit 24 duels, 9 meer dan City. Liverpool speelde een duel minder en heeft 56 punten.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
7 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
9 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Gonzalo García heeft Real Madrid aan een thuiszege op Real Betis geholpen. De 21-jarige Spaanse vervanger van de geblesseerde spits Kylian Mbappé maakte drie van de vijf doelpunten voor zijn ploeg (5-1).
11 uur geleden