Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arsenal klopt ManCity met 5-1 en staat weer dichter bij Liverpool

Arsenal klopt ManCity met 5-1 en staat weer dichter bij Liverpool

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft dankzij een overtuigende 5-1-zege op Manchester City het gat met koploper Liverpool weer verkleind tot 6 punten. In het Emirates Stadium kwam er ook een einde aan de opmars van de kwakkelende kampioen City, die in de voorgaande zes competitieduels zonder nederlaag bleef en naar de vierde plaats was gestegen.

Arsenal-aanvoerder Martin Ødegaard opende al in de tweede minuut de score na een fout in de opbouw van City. De Noor kon makkelijk afronden na breed leggen van Kai Havertz. Na een volgende fout van City kreeg de Duitser zelf de kans om te scoren, maar hij miste een grote kans.

Tien minuten na rust maakte City-spits Erling Haaland gelijk met een rake kopbal. Een minuut later zette middenvelder Thomas Partey Arsenal alweer op voorsprong met een afstandsschot. In de 62e minuut verruimde Myles Lewis-Skelly (18) de marge door in de verre hoek raak te schieten. Havertz scoorde een kwartier voor tijd alsnog. De 17-jarige invaller Ethan Nwaneri maakte de nederlaag van City in de blessuretijd met een geplaatst afstandsschot nog pijnlijker. Oranje-international Jurriën Timber speelde de hele wedstrijd bij de 'Gunners'.

Arsenal verzamelde 50 punten uit 24 duels, 9 meer dan City. Liverpool speelde een duel minder en heeft 56 punten.

Meer uit Voetbal

Advocaat: genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.

6 minuten geleden
Congo zonder Ajax-middenvelder Mokio naar WK

KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.

30 minuten geleden
Advocaat houdt vast aan vertrouwde namen in WK-selectie Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.

49 minuten geleden
Heracles stuurt na degradatie algemeen directeur Toussaint weg

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.

1 uur geleden
Feyenoorder Trauner na rentree niet met Oostenrijk naar WK

WENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.

1 uur geleden
Kroatië met PSV'er Perisic en Ajacied Sutalo naar WK

ZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.

2 uur geleden
Kaapverdië met zes in Nederland geboren spelers naar WK voetbal

PRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.

2 uur geleden