Arsenal kan titel na nederlaag tegen Brighton (0-3) vergeten
LONDEN (ANP) - Arsenal kan de eerste Engelse landstitel sinds 2004 vergeten. De Londenaren verloren zondag voor eigen publiek verrassend van Brighton & Hove Albion (0-3) en zagen de achterstand op koploper Manchester City, dat eerder op de dag Everton versloeg (0-3), oplopen tot 4 punten. Manchester City speelde bovendien een duel minder.
Arsenal kreeg voor rust voldoende kansen tegen Brighton, waar de Nederlands verdediger Joël Veltman nog altijd ontbrak met een blessure. De Zwitser Granit Xhaka raakte twee keer de paal en ook Gabriel Jesus kreeg een kans. Gabriel Martinelli moest bij Arsenal al snel het veld verlaten met een blessure.
Brighton sloeg na rust toe. Na een voorzet vanaf de linkerkant kon de Paraguayaan Julio Enciso de bal in de 51e minuut van dichtbij in het doel koppen: 0-1. Het werd in de slotfase nog pijnlijker voor Arsenal, dat slecht uitverdedigde en Deniz Undav in de 86e minuut zag profiteren (0-2). Diep in blessuretijd scoorde ook Pervis Estupiñán nog.
Manchester City kan volgende week zondag met een zege in de thuiswedstrijd tegen Chelsea de titel veiligstellen. Brighton steeg dankzij de zege naar de zesde plek en heeft goede kansen om komend seizoen Europees voetbal te mogen spelen.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
7 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
9 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
10 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
14 uur geleden