Arsenal kan titel na nederlaag tegen Brighton (0-3) vergeten
LONDEN (ANP) - Arsenal kan de eerste Engelse landstitel sinds 2004 vergeten. De Londenaren verloren zondag voor eigen publiek verrassend van Brighton & Hove Albion (0-3) en zagen de achterstand op koploper Manchester City, dat eerder op de dag Everton versloeg (0-3), oplopen tot 4 punten. Manchester City speelde bovendien een duel minder.
Arsenal kreeg voor rust voldoende kansen tegen Brighton, waar de Nederlands verdediger Joël Veltman nog altijd ontbrak met een blessure. De Zwitser Granit Xhaka raakte twee keer de paal en ook Gabriel Jesus kreeg een kans. Gabriel Martinelli moest bij Arsenal al snel het veld verlaten met een blessure.
Brighton sloeg na rust toe. Na een voorzet vanaf de linkerkant kon de Paraguayaan Julio Enciso de bal in de 51e minuut van dichtbij in het doel koppen: 0-1. Het werd in de slotfase nog pijnlijker voor Arsenal, dat slecht uitverdedigde en Deniz Undav in de 86e minuut zag profiteren (0-2). Diep in blessuretijd scoorde ook Pervis Estupiñán nog.
Manchester City kan volgende week zondag met een zege in de thuiswedstrijd tegen Chelsea de titel veiligstellen. Brighton steeg dankzij de zege naar de zesde plek en heeft goede kansen om komend seizoen Europees voetbal te mogen spelen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
6 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
31 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.
1 uur geledenCASABLANCA (ANP/AFP) - Voetballer Wissam Ben Yedder is in hoger beroep wegens een gebrek aan bewijs vrijgesproken van verkrachting. De Franse aanvaller werd in november 2024 door een rechtbank in Nice veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar voorwaardelijk wegens aanranding.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink haalt PSV-speelster Nina Nijstad bij zijn selectie omdat Jackie Groenen nog ziek is. Volgens de KNVB is dit uit voorzorg. Middenveldster Groenen miste woensdag al de eerste training van de voetbalsters in Zeist vanwege griepklachten.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft volgens Spaanse media een hamstringblessure opgelopen op de training. De middenvelder van FC Barcelona zou weken uitgeschakeld zijn.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
18 uur geleden