Arsenal kan titel na nederlaag tegen Brighton (0-3) vergeten
LONDEN (ANP) - Arsenal kan de eerste Engelse landstitel sinds 2004 vergeten. De Londenaren verloren zondag voor eigen publiek verrassend van Brighton & Hove Albion (0-3) en zagen de achterstand op koploper Manchester City, dat eerder op de dag Everton versloeg (0-3), oplopen tot 4 punten. Manchester City speelde bovendien een duel minder.
Arsenal kreeg voor rust voldoende kansen tegen Brighton, waar de Nederlands verdediger Joël Veltman nog altijd ontbrak met een blessure. De Zwitser Granit Xhaka raakte twee keer de paal en ook Gabriel Jesus kreeg een kans. Gabriel Martinelli moest bij Arsenal al snel het veld verlaten met een blessure.
Brighton sloeg na rust toe. Na een voorzet vanaf de linkerkant kon de Paraguayaan Julio Enciso de bal in de 51e minuut van dichtbij in het doel koppen: 0-1. Het werd in de slotfase nog pijnlijker voor Arsenal, dat slecht uitverdedigde en Deniz Undav in de 86e minuut zag profiteren (0-2). Diep in blessuretijd scoorde ook Pervis Estupiñán nog.
Manchester City kan volgende week zondag met een zege in de thuiswedstrijd tegen Chelsea de titel veiligstellen. Brighton steeg dankzij de zege naar de zesde plek en heeft goede kansen om komend seizoen Europees voetbal te mogen spelen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
22 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
25 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
33 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
1 dag geleden