Arsenal kan titel na nederlaag tegen Brighton (0-3) vergeten
LONDEN (ANP) - Arsenal kan de eerste Engelse landstitel sinds 2004 vergeten. De Londenaren verloren zondag voor eigen publiek verrassend van Brighton & Hove Albion (0-3) en zagen de achterstand op koploper Manchester City, dat eerder op de dag Everton versloeg (0-3), oplopen tot 4 punten. Manchester City speelde bovendien een duel minder.
Arsenal kreeg voor rust voldoende kansen tegen Brighton, waar de Nederlands verdediger Joël Veltman nog altijd ontbrak met een blessure. De Zwitser Granit Xhaka raakte twee keer de paal en ook Gabriel Jesus kreeg een kans. Gabriel Martinelli moest bij Arsenal al snel het veld verlaten met een blessure.
Brighton sloeg na rust toe. Na een voorzet vanaf de linkerkant kon de Paraguayaan Julio Enciso de bal in de 51e minuut van dichtbij in het doel koppen: 0-1. Het werd in de slotfase nog pijnlijker voor Arsenal, dat slecht uitverdedigde en Deniz Undav in de 86e minuut zag profiteren (0-2). Diep in blessuretijd scoorde ook Pervis Estupiñán nog.
Manchester City kan volgende week zondag met een zege in de thuiswedstrijd tegen Chelsea de titel veiligstellen. Brighton steeg dankzij de zege naar de zesde plek en heeft goede kansen om komend seizoen Europees voetbal te mogen spelen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
18 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
22 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
22 uur geleden