Arsenal kan net geen einde maken aan zegereeks City
LONDEN (ANP) - Arsenal is er in de Premier League net niet in geslaagd een einde te maken aan de zegereeks van Manchester City. De koploper won met 2-1 in het Londense Emirates Stadium en het winnende doelpunt viel in blessuretijd.
Arsenal nam in de eerste helft de leiding via Bukayo Saka, die raak schoot op aangeven van Kieran Tierney. Na een klein uur maakte Riyad Mahrez gelijk uit een penalty. De strafschop was toegekend na een overtreding van Granit Xhaka op Bernardo Silva. In eerste instantie kende de arbiter geen strafschop toe, maar na het zien van de beelden kwam hij terug op zijn beslissing.
Kort na de gelijkmaker moest Arsenal met tien man verder na de tweede gele kaart voor Gabriel. In het laatste half uur drong City aan en de ploeg van trainer Pep Guardiola kreeg diverse goede mogelijkheden. Het moegestreden Arsenal leek stand te houden, maar in de 93e minuut bezorgde Rodri City alsnog de zege door van dichtbij raak te schieten.
Bij Arsenal zat de Nederlander Albert Stuivenberg als trainer op de bank. Hij verving hoofdtrainer Mikel Arteta, die vanwege een positieve coronatest thuis zat.
Koploper City heeft in de competitie nu elf duels op rij gewonnen. Op 30 oktober verspeelde de regerend kampioen voor het laatst punten in de Premier League. Nummer 4 Arsenal had vier achtereenvolgende competitieduels gewonnen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
34 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
46 minuten geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
20 uur geleden