Arsenal is het winnen verleerd
LONDEN (ANP) - Ook interim-coach Fredrik Ljungberg krijgt Arsenal vooralsnog niet aan het voetballen. De Londense ploeg verloor donderdag in de Premier League de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1. In alle competities waarin Arsenal uitkomt heeft het nu al negen duels niet meer gewonnen.
Die serie slechte resultaten kostte de Spaanse coach Unai Emery vorige week zijn baan. Ljungberg kwam bij zijn eerste duel als coach niet verder dan een 2-2-gelijkspel bij Norwich. Op eigen veld tegen Brighton ging het donderdag helemaal mis.
Met Davy Pröpper als een van de aanjagers was Brighton voor rust zelfs de betere ploeg in Londen. Adam Webster beloonde dat overwicht tien minuten voor rust met een doelpunt: 0-1. Arsenal begon sterk aan de tweede helft. De Fransman Alexandre Lacazette zorgde met het hoofd voor de gelijkmaker. David Luiz leek de thuisploeg zelfs aan een voorsprong te helpen, maar de Braziliaan scoorde overduidelijk in buitenspelpositie. De winnende treffer viel aan de andere kant. Neal Maupay kopte 10 minuten voor tijd raak, waarmee hij Brighton naar de dertiende plaats hielp in de Premier League, slechts één punt achter Arsenal.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
54 minuten geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
11 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
13 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
14 uur geleden