Arsenal in sterke tweede helft langs West Ham
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft het eerste duel na de pauze vanwege het WK voetbal gewonnen. De koploper in de Premier League was in het eigen Emirates-stadion dankzij een sterke tweede helft met 3-1 te sterk voor stadgenoot West Ham United. Het was de vierde overwinning op rij voor de ploeg van coach Mikel Arteta.
In de 27e minuut nam West Ham United verrassend de leiding. Na een overtreding van Arsenal-verdediger William Saliba op Jarrod Bowen gaf scheidsrechter Michael Oliver een door de thuisploeg betwiste strafschop. Said Benrahma benutte die buitenkans: 0-1.
Arsenal was door coach Arteta in de rust op scherp gezet. Spelmaker Martin Ødegaard zette al dan niet bewust Bukayo Saka in de 53e minuut vrij voor doelman Lukasz Fabianski. De Pool was kansloos op de inzet van de Engelse international, die zijn vijfde treffer van het seizoen maakte. Vijf minuten later was de voorsprong voor de thuisploeg een feit. De Braziliaan Gabriel Martinelli verraste Fabianski met een schot in de korte hoek: 2-1.
Na een knappe combinatie werd het in de 69e minuut 3-1. Ben White stond aan de basis, uitblinker Ødegaard leverde de assist en Eddie Nketiah, die voor het eerst dit seizoen in de basis stond, schoot raak. Arsenal kwam door de zege op 40 punten uit vijftien duels. Newcastle heeft er 33 uit zestien duels, Manchester City 32 uit veertien wedstrijden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
3 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
13 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
14 uur geleden