Arsenal in sterke tweede helft langs West Ham
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft het eerste duel na de pauze vanwege het WK voetbal gewonnen. De koploper in de Premier League was in het eigen Emirates-stadion dankzij een sterke tweede helft met 3-1 te sterk voor stadgenoot West Ham United. Het was de vierde overwinning op rij voor de ploeg van coach Mikel Arteta.
In de 27e minuut nam West Ham United verrassend de leiding. Na een overtreding van Arsenal-verdediger William Saliba op Jarrod Bowen gaf scheidsrechter Michael Oliver een door de thuisploeg betwiste strafschop. Said Benrahma benutte die buitenkans: 0-1.
Arsenal was door coach Arteta in de rust op scherp gezet. Spelmaker Martin Ødegaard zette al dan niet bewust Bukayo Saka in de 53e minuut vrij voor doelman Lukasz Fabianski. De Pool was kansloos op de inzet van de Engelse international, die zijn vijfde treffer van het seizoen maakte. Vijf minuten later was de voorsprong voor de thuisploeg een feit. De Braziliaan Gabriel Martinelli verraste Fabianski met een schot in de korte hoek: 2-1.
Na een knappe combinatie werd het in de 69e minuut 3-1. Ben White stond aan de basis, uitblinker Ødegaard leverde de assist en Eddie Nketiah, die voor het eerst dit seizoen in de basis stond, schoot raak. Arsenal kwam door de zege op 40 punten uit vijftien duels. Newcastle heeft er 33 uit zestien duels, Manchester City 32 uit veertien wedstrijden.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
5 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino belooft dat de FIFA er alles aan doet om het WK zoals gepland door te laten gaan, ondanks twijfels over de aanwezigheid van Iran op het toernooi. "We kijken ernaar uit dat alle teams deelnemen aan het WK en in een geest van fair play en wederzijds respect kunnen strijden", zei de Zwitser tijdens een online vergadering in Zürich. "We hebben een schema. Binnenkort zullen alle 48 deelnemende teams bekend zijn. Het WK moet dan doorgaan zoals na de loting is bekendgemaakt."
8 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV wil het Philips Stadion voor 2030 flink uitbreiden. De regerend landskampioen uit Eindhoven mikt op een capaciteit van 52.000 tot 58.500 plaatsen. De koploper van de Eredivisie kan nu maximaal 35.000 fans tijdens thuisduels toelaten.
54 minuten geledenISTANBUL (ANP/DPA) - Galatasaray eist van de UEFA een schadevergoeding voor de blessure die Noa Lang woensdag heeft opgelopen in het verloren uitduel met Liverpool in de Champions League (4-0). De aanvaller van het Nederlands elftal raakte met een duim bekneld tussen twee reclameborden en heeft zich laten opereren aan een diepe snee in zijn duim.
55 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
3 uur geleden