Arsenal in sterke tweede helft langs West Ham
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft het eerste duel na de pauze vanwege het WK voetbal gewonnen. De koploper in de Premier League was in het eigen Emirates-stadion dankzij een sterke tweede helft met 3-1 te sterk voor stadgenoot West Ham United. Het was de vierde overwinning op rij voor de ploeg van coach Mikel Arteta.
In de 27e minuut nam West Ham United verrassend de leiding. Na een overtreding van Arsenal-verdediger William Saliba op Jarrod Bowen gaf scheidsrechter Michael Oliver een door de thuisploeg betwiste strafschop. Said Benrahma benutte die buitenkans: 0-1.
Arsenal was door coach Arteta in de rust op scherp gezet. Spelmaker Martin Ødegaard zette al dan niet bewust Bukayo Saka in de 53e minuut vrij voor doelman Lukasz Fabianski. De Pool was kansloos op de inzet van de Engelse international, die zijn vijfde treffer van het seizoen maakte. Vijf minuten later was de voorsprong voor de thuisploeg een feit. De Braziliaan Gabriel Martinelli verraste Fabianski met een schot in de korte hoek: 2-1.
Na een knappe combinatie werd het in de 69e minuut 3-1. Ben White stond aan de basis, uitblinker Ødegaard leverde de assist en Eddie Nketiah, die voor het eerst dit seizoen in de basis stond, schoot raak. Arsenal kwam door de zege op 40 punten uit vijftien duels. Newcastle heeft er 33 uit zestien duels, Manchester City 32 uit veertien wedstrijden.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
4 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
6 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
8 uur geleden