Arsenal in sterke tweede helft langs West Ham
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft het eerste duel na de pauze vanwege het WK voetbal gewonnen. De koploper in de Premier League was in het eigen Emirates-stadion dankzij een sterke tweede helft met 3-1 te sterk voor stadgenoot West Ham United. Het was de vierde overwinning op rij voor de ploeg van coach Mikel Arteta.
In de 27e minuut nam West Ham United verrassend de leiding. Na een overtreding van Arsenal-verdediger William Saliba op Jarrod Bowen gaf scheidsrechter Michael Oliver een door de thuisploeg betwiste strafschop. Said Benrahma benutte die buitenkans: 0-1.
Arsenal was door coach Arteta in de rust op scherp gezet. Spelmaker Martin Ødegaard zette al dan niet bewust Bukayo Saka in de 53e minuut vrij voor doelman Lukasz Fabianski. De Pool was kansloos op de inzet van de Engelse international, die zijn vijfde treffer van het seizoen maakte. Vijf minuten later was de voorsprong voor de thuisploeg een feit. De Braziliaan Gabriel Martinelli verraste Fabianski met een schot in de korte hoek: 2-1.
Na een knappe combinatie werd het in de 69e minuut 3-1. Ben White stond aan de basis, uitblinker Ødegaard leverde de assist en Eddie Nketiah, die voor het eerst dit seizoen in de basis stond, schoot raak. Arsenal kwam door de zege op 40 punten uit vijftien duels. Newcastle heeft er 33 uit zestien duels, Manchester City 32 uit veertien wedstrijden.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Pedro heeft zijn afscheid aangekondigd na een profcarrière van meer dan twintig jaar. De 39-jarige Pedro maakte deel uit van de Spaanse ploeg die in 2010 in Zuid-Afrika wereldkampioen werd door Oranje in de finale te verslaan. Hij veroverde ook de Europese titel met Spanje in 2012.
39 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voetbaltrainer Mikel Arteta heeft bijgetekend bij Arsenal. De Spanjaard is akkoord met een verbeterd contract tot medio 2030, meldt de club uit Londen op zijn website.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal staat nog altijd negende op de FIFA-wereldranglijst. Dat blijkt uit de woensdag gepubliceerde ranking. Wel is Oranje na de eerste vier wedstrijden onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández dichter bij nummer 8 België gekomen, waar Mark van Bommel sinds kort bondscoach is.
2 uur geledenCHICAGO (ANP) - Robert Lewandowski heeft zijn voormalig ploeggenoot bij Bayern München, Thomas Müller, verslagen in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Poolse spits won in de nacht van dinsdag op woensdag met zijn club Chicago Fire met 3-1 van de Vancouver Whitecaps, waar Müller speelt in de Major League Soccer.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi heeft in een uitverkocht Estadio Monumental zijn 208e en laatste interland voor Argentinië gespeeld. De 39-jarige wereldster nam in de nacht van dinsdag op woensdag in Buenos Aires met zijn laatste optreden in een vriendschappelijk duel tegen Benin afscheid van de nationale ploeg.
10 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Argentinië is gaan zitten voor de laatste interland van Lionel Messi. Hij neemt in de nacht van dinsdag op woensdag afscheid als international voor 80.000 toeschouwers in een uitverkocht Estadio Monumental. De 39-jarige spelmaker doet met La Albiceleste mee in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Afrikaanse Benin. Na een kwartier spelen staat het nog 0-0.
13 uur geledenSPLIT (ANP) - Kroatië heeft zich na de pijnlijke 7-0-nederlaag tegen Engeland in de Nations League gerevancheerd met een goed optreden tegen wereldkampioen Spanje. Het stond in Split lang 1-1, maar Mikel Merino bezorgde Spanje in de slotfase toch de zege: 1-2.
16 uur geleden