Arsenal houdt punt over aan topper tegen Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.
Arsenal staat tweede met 68 punten. Dat zijn 2 punten meer dan Newcastle United, dat volgende week zondag de volgende tegenstander is. Ook Manchester City (65), Chelsea (63), Aston Villa (63) en Nottingham Forest (62) zijn nog in de race voor de plekken in de top 5, die recht geven op een ticket voor de Champions League.
Liverpool verloor een week eerder bij Chelsea, maar de spelers van Slot wilden in eigen huis graag winnen van de nummer 2 van de Premier League. Arsenal, net uitgeschakeld in de halve finales van de Champions League, begon fel en zette druk. Maar Liverpool opende de score. Cody Gakpo zag een aanval mislukken, maar hij kreeg even later uit een voorzet van Andrew Robertson een tweede kans en kopte raak. Luis Díaz maakte een minuut later de 2-0.
Tweede helft
Aan het begin van de tweede helft kwam Arsenal terug in de wedstrijd. Gabriel Martinelli kopte raak uit een voorzet van Leandro Trossard. In de 70e minuut volgde de gelijkmaker voor de ploeg van Mikel Arteta. Doelman Alisson kon het schot van Martin Ødegaard nog met de vingertoppen richting de paal sturen, maar op de kopbal van Mikel Merino uit de rebound had hij geen antwoord meer.
Merino moest enkele minuten later na een overtreding met zijn tweede gele kaart en rood van het veld. In de slotfase kreeg Liverpool nog kansen via Robertson en schoot Ødegaard aan de andere kant net naast. De treffer van Robertson in de allerlaatste minuut ging om buitenspel niet door.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
7 uur geleden