Arsenal herstelt zich tegen Newcastle van nederlaag bij Porto
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft zich in de Premier League op overtuigende wijze hersteld van de nederlaag bij FC Porto in de achtste finales van de Champions League (1-0). Het elftal van coach Mikel Arteta liet thuis Newcastle United met 4-1 kansloos. Arsenal boekte daarmee de zesde zege op een rij in de competitie. In die zes wedstrijden scoorden de Londenaren liefst 25 keer.
Sven Botman leidde de zege van Arsenal in. De Nederlandse verdediger van Newcastle werkte de bal na een hoekschop, in de 18e minuut, ongelukkig in eigen doel. Kai Havertz tikte enkele minuten later van dichtbij de 2-0 binnen.
Arsenal was ook na rust veel sterker en drukte dat ook in de score uit. Bukayo Saka plaatste de bal in de 65e minuut, na een kapactie, in de verre hoek. De Pool Jakub Kiwior zorgde vervolgens voor de 4-0, waarna invaller Joe Willock de eer voor Newcastle redde.
Bovenin de Premier League blijft het spannend. De titelstrijd lijkt te gaan tussen drie clubs: Liverpool (60 punten), Manchester City (59 punten) en Arsenal (58 punten). Na dit weekeinde staan er nog twaalf speelronden op het programma.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
10 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
1 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
19 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
1 dag geleden