Arsenal herstelt zich tegen Newcastle van nederlaag bij Porto
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft zich in de Premier League op overtuigende wijze hersteld van de nederlaag bij FC Porto in de achtste finales van de Champions League (1-0). Het elftal van coach Mikel Arteta liet thuis Newcastle United met 4-1 kansloos. Arsenal boekte daarmee de zesde zege op een rij in de competitie. In die zes wedstrijden scoorden de Londenaren liefst 25 keer.
Sven Botman leidde de zege van Arsenal in. De Nederlandse verdediger van Newcastle werkte de bal na een hoekschop, in de 18e minuut, ongelukkig in eigen doel. Kai Havertz tikte enkele minuten later van dichtbij de 2-0 binnen.
Arsenal was ook na rust veel sterker en drukte dat ook in de score uit. Bukayo Saka plaatste de bal in de 65e minuut, na een kapactie, in de verre hoek. De Pool Jakub Kiwior zorgde vervolgens voor de 4-0, waarna invaller Joe Willock de eer voor Newcastle redde.
Bovenin de Premier League blijft het spannend. De titelstrijd lijkt te gaan tussen drie clubs: Liverpool (60 punten), Manchester City (59 punten) en Arsenal (58 punten). Na dit weekeinde staan er nog twaalf speelronden op het programma.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
7 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
13 uur geleden