Arsenal haalt Australische doelman Ryan
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft een nieuwe keeper. De Engelse voetbalclub, nummer 10 in de Premier League, heeft de Australische doelman Matthew Ryan voor de rest van het seizoen gehuurd van Brighton & Hove Albion. De 28-jarige Ryan gaat als back-up voor Bernd Leno dienen.
De Duitser is de nummer 1 onder de lat bij Arsenal, dat na het vertrek van reservekeeper Matt Macey naar Hibernian een extra doelman nodig had. De 'Gunners' kwamen uit bij Ryan, die zelf bij Brighton op de bank was beland. De Spaanse doelman Robert Sánchez krijgt sinds een paar weken de voorkeur.
Ryan speelde eerder voor de Belgische ploegen Club Brugge en Racing Genk en in Spanje voor Valencia. De 59-voudig international verhuisde in 2017 naar Brighton, waarvoor hij ruim 120 wedstrijden in de Premier League keepte. Ryan was met Australië van de partij op de WK's van 2014 en 2018.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
11 uur geleden