Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arsenal doet wat het moet doen met zege in topper bij Newcastle

Arsenal doet wat het moet doen met zege in topper bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Arsenal heeft aansluiting gehouden met koploper Manchester City. De nummer 2 van de ranglijst won de topper bij Newcastle United met 2-0.

Met de overwinning verkleinde Arsenal de achterstand op Manchester City weer tot 1 punt. De lijstaanvoerder, die zaterdag al een 2-1-zege boekte op Leeds United, heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld. Newcastle blijft op de derde plaats staan.

Aangespoord door het enthousiaste publiek op St James' Park greep Newcastle meteen het initiatief. Jacob Murphy raakte al in de 2e minuut de paal, waarna een strafschop voor de thuisploeg werd teruggedraaid na het zien van de beelden. Tegen de verhouding in opende Arsenal vervolgens de score via Martin Ødegaard. De oud-speler van sc Heerenveen en Vitesse schoot de 1-0 binnen door de benen van de Nederlandse verdediger Sven Botman.

Vertrouwen

Het vertrouwen keerde door het doelpunt terug bij Arsenal. De bezoekers waren dicht bij een tweede treffer via Gabriel Martinelli, Ødegaard en Bukayo Saka, maar keeper Nick Pope had overal een antwoord op. Aan de andere kant van het veld redde Aaron Ramsdale op een schot van Joe Willock. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg Ødegaard nog een enorme kans, maar opnieuw lag Pope in de weg.

Na rust was het wederom de beurt aan Newcastle. Voormalig Willem II-aanvaller Alexander Isak kopte op de paal, waarna Ramsdale een minuut later met een knappe reflex Fabian Schär van scoren afhield. Martinelli krulde even later een schot op de lat boven Pope. De Braziliaan zorgde indirect wel voor de 2-0 in de 71e minuut, nadat zijn lage voorzet door Schär in zijn eigen doel werd gewerkt. Newcastle bleef zoeken naar een aansluitingstreffer, maar die bleef uit.

Meer uit Voetbal

Van Persie vindt rode kaart voor Hadj Moussa onterecht

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.

10 uur geleden
Feyenoord blijft met kleine thuiszege op sc Heerenveen koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.

10 uur geleden
FC Twente speelt na vertrek Oosting gelijk tegen NAC

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.

10 uur geleden
Bosz geniet van spektakel, maar ziet weinig goed voetbal

NIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.

12 uur geleden
Go Ahead Eagles behaalt tegen Volendam eerste competitiezege

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.

12 uur geleden
PSV'er Veerman: op tv is dit misschien leuk, op het veld niet

NIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.

12 uur geleden
PSV in vermakelijk en spectaculair duel met 5-3 langs NEC

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in een vermakelijk en spectaculair duel afgerekend met NEC. De regerend landskampioen zegevierde in Nijmegen met 5-3. Beide elftallen hadden nog veel vaker kunnen scoren.

13 uur geleden