Arsenal-coach Arteta prijst zomeraanwinsten na eclatante zege
LONDEN (ANP/RTR) - De zomeraanwinsten van Arsenal hebben volgens coach Mikel Arteta een nieuwe dimensie gegeven aan de selectie van de Londense club. Dat stelde de manager na de 6-0-overwinning op Sheffield United in de Premier League van maandagavond.
Arteta doelde op Declan Rice en Kai Havertz, die in de zomer overkwamen van respectievelijk West Ham United en Chelsea. "Het is duidelijk dat we de juiste spelers hebben gekozen die iets in de ploeg konden brengen wat we niet hadden en dat doen ze zeker. Ze brengen het team naar een hoger niveau en zijn belangrijk voor de cultuur rond het team."
Rice en Havertz waren allebei trefzeker tegen Sheffield United. Arsenal leidde bij rust al met 5-0. De overige doelpunten kwamen op naam van Martin Ødegaard, Gabriel Martinelli, een eigen goal van Jayden Bogle en Ben White. Arsenal staat derde in de Premier League op 2 punten achterstand van koploper Liverpool.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
12 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
16 uur geleden