Arsenal-coach Arteta hersteld van coronavirus
CORONAVIRUS - BUITENLANDS VOETBALLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-coach Mikel Arteta is hersteld van het coronavirus. De 38-jarige Spaanse coach zegt klaar te zijn om weer aan de slag te gaan bij de Londense voetbalclub.
Arsenal maakte op 12 maart bekend dat de trainer positief had getest op het nieuwe coronavirus. De spelers van Arsenal waren toen al in quarantaine geplaatst, omdat ze in contact waren geweest met de eigenaar van de Griekse club Olympiakos, die besmet was geraakt. Een dag later, op 13 maart, kondigde de Premier League aan de competitie voorlopig stil te leggen.
"Ik voel me volledig hersteld", meldde Arteta op de clubwebsite. "Het klopt dat ik enige symptomen van de ziekte vertoonde, toen de club een bericht kreeg van Olympiakos. Ik voelde iets in me dat ik het had."
Arteta zegt dat het voor hem slechts een normaal griepvirus was waarin hij een beetje koorts en een kuchje had. "Het lastige is dat je bezorgd bent, met drie kinderen thuis", zei hij. Daarnaast was de coach vooral bang dat hij anderen had besmet.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft tegen RC Deportivo geen fout gemaakt in aanloop naar de 'Clásico' tussen koploper FC Barcelona en Real Madrid van zondagavond. De nummer 2 won op eigen veld met minimaal verschil van de club uit A Coruña door een treffer van spits Julián Álvarez. Zo verkleinde Atlético de achterstand op Barcelona tot 2 punten. Real volgt op 4 punten van de stadgenoot.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sc Heerenveen heeft in het regen- en stormachtige Den Haag een zwaarbevochten Eredivisiezege geboekt op ADO: 2-3. De Deen Jacob Trenskow was belangrijk voor de Friezen met twee treffers, Maxence Rivera was twee keer de aangever. ADO gaf geen goed vervolg aan de eerste competitieoverwinning van het seizoen, vorige week tegen landskampioen PSV.
6 uur geledenROME (ANP) - Middenvelder Kenneth Taylor heeft met het verzorgen van de openingstreffer tegen Parma een belangrijke bijdrage geleverd aan een nieuwe overwinning van Lazio. De ploeg uit Rome won op eigen veld met 2-1 en heeft daardoor de koppositie weer in handen. Internazionale kan zondag op gelijke hoogte komen bij een zege op Fiorentina.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Het ontslag van John Stegeman en de benoeming van Adri Koster als interim-trainer hebben nog niet tot het gewenste resultaat bij Willem II geleid. De club leed voor eigen publiek een kansloze nederlaag tegen SC Cambuur (1-6).
9 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft na twee gelijke spelen weer een overwinning geboekt in de Bundesliga en is voorlopig weer koploper. Met Oranje-international Joey Veerman de hele wedstrijd binnen de lijnen won de ploeg van trainer Niko Kovač voor eigen publiek nipt van Eintracht Frankfurt: 1-0. Invaller Maximilian Beier maakte tien minuten voor tijd het enige doelpunt met een geplaatst schot in de verre hoek.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Londense derby met Chelsea zaterdag met 2-0 gewonnen in de stromende regen op Stamford Bridge. Door de uitzege klimmen de Spurs van de achttiende naar de twaalfde plaats in de Premier League, met nu 9 punten uit acht duels. Chelsea blijft vierde met 13 punten.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - PEC Zwolle is aardig opgeleefd onder interim-trainer Dennis van der Ree. De club leek na een treffer van de ingevallen Elias Sørensen op weg naar een uitzege op FC Utrecht. Sem van Duijn maakte echter in blessuretijd nog gelijk (1-1).
10 uur geleden