Arsenal-coach Arteta hersteld van coronavirus
CORONAVIRUS - BUITENLANDS VOETBALLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-coach Mikel Arteta is hersteld van het coronavirus. De 38-jarige Spaanse coach zegt klaar te zijn om weer aan de slag te gaan bij de Londense voetbalclub.
Arsenal maakte op 12 maart bekend dat de trainer positief had getest op het nieuwe coronavirus. De spelers van Arsenal waren toen al in quarantaine geplaatst, omdat ze in contact waren geweest met de eigenaar van de Griekse club Olympiakos, die besmet was geraakt. Een dag later, op 13 maart, kondigde de Premier League aan de competitie voorlopig stil te leggen.
"Ik voel me volledig hersteld", meldde Arteta op de clubwebsite. "Het klopt dat ik enige symptomen van de ziekte vertoonde, toen de club een bericht kreeg van Olympiakos. Ik voelde iets in me dat ik het had."
Arteta zegt dat het voor hem slechts een normaal griepvirus was waarin hij een beetje koorts en een kuchje had. "Het lastige is dat je bezorgd bent, met drie kinderen thuis", zei hij. Daarnaast was de coach vooral bang dat hij anderen had besmet.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
9 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
26 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
5 uur geleden