Arsenal-coach Arteta hersteld van coronavirus
CORONAVIRUS - BUITENLANDS VOETBALLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-coach Mikel Arteta is hersteld van het coronavirus. De 38-jarige Spaanse coach zegt klaar te zijn om weer aan de slag te gaan bij de Londense voetbalclub.
Arsenal maakte op 12 maart bekend dat de trainer positief had getest op het nieuwe coronavirus. De spelers van Arsenal waren toen al in quarantaine geplaatst, omdat ze in contact waren geweest met de eigenaar van de Griekse club Olympiakos, die besmet was geraakt. Een dag later, op 13 maart, kondigde de Premier League aan de competitie voorlopig stil te leggen.
"Ik voel me volledig hersteld", meldde Arteta op de clubwebsite. "Het klopt dat ik enige symptomen van de ziekte vertoonde, toen de club een bericht kreeg van Olympiakos. Ik voelde iets in me dat ik het had."
Arteta zegt dat het voor hem slechts een normaal griepvirus was waarin hij een beetje koorts en een kuchje had. "Het lastige is dat je bezorgd bent, met drie kinderen thuis", zei hij. Daarnaast was de coach vooral bang dat hij anderen had besmet.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
11 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
17 uur geleden