Arsenal blijft leider in Premier League na zege op Tottenham
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft zaterdag in de strijd om de koppositie in de Engelse Premier League stadgenoot Tottenham Hotspur met 3-1 verslagen. Voor de thuisploeg was het de zevende overwinning in acht duels, waarmee het verschil met Tottenham groeide naar 4 punten. Manchester City kan zondag de marge met de koploper weer terugbrengen tot een punt als het in eigen stadion wint van stadgenoot Manchester United.
De Ghanees Thomas Partey zette Arsenal na 20 minuten met een afstandsschot op voorsprong. Lang hield die niet stand want na een onnodige overtreding van de Braziliaanse verdediger Gabriel op zijn landgenoot Richarlison mocht Harry Kane Tottenham vanaf de strafschopstip weer op gelijke hoogte brengen.
Kort na rust kwam Arsenal opnieuw op voorsprong. Doelman Hugo Lloris mocht het zich zelf aanrekenen. Hij liet een inzet van Bukayo Saka los waarna Gabriel Jesus van dichtbij raak schoot. Na ruim een uur verloor Tottenham Emerson Royal die na een zware overtreding op Gabriel Martinelli met rood naar de kant mocht. Vijf minuten later volgde de 3-1, een afstandsschot van de Zwitser Granit Xhaka: 3-1.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
1 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
3 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
17 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
23 uur geleden