Arsenal blijft leider in Premier League na zege op Tottenham
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft zaterdag in de strijd om de koppositie in de Engelse Premier League stadgenoot Tottenham Hotspur met 3-1 verslagen. Voor de thuisploeg was het de zevende overwinning in acht duels, waarmee het verschil met Tottenham groeide naar 4 punten. Manchester City kan zondag de marge met de koploper weer terugbrengen tot een punt als het in eigen stadion wint van stadgenoot Manchester United.
De Ghanees Thomas Partey zette Arsenal na 20 minuten met een afstandsschot op voorsprong. Lang hield die niet stand want na een onnodige overtreding van de Braziliaanse verdediger Gabriel op zijn landgenoot Richarlison mocht Harry Kane Tottenham vanaf de strafschopstip weer op gelijke hoogte brengen.
Kort na rust kwam Arsenal opnieuw op voorsprong. Doelman Hugo Lloris mocht het zich zelf aanrekenen. Hij liet een inzet van Bukayo Saka los waarna Gabriel Jesus van dichtbij raak schoot. Na ruim een uur verloor Tottenham Emerson Royal die na een zware overtreding op Gabriel Martinelli met rood naar de kant mocht. Vijf minuten later volgde de 3-1, een afstandsschot van de Zwitser Granit Xhaka: 3-1.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
12 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
18 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
23 uur geleden