Arriva: woensdag verkennend gesprek over kleine cao streekvervoer
HEERENVEEN (ANP) - Vakbonden en werkgevers gaan woensdag in gesprek over de cao multimodaal, de kleinere cao in het streekvervoer die geldt voor 1300 werknemers. Het betreft een verkennend gesprek, laat vervoerder Arriva weten. Eerder meldden bonden en werkgeversvereniging VWOV dat de onderhandelingen worden hervat voor een andere cao in het streekvervoer, die geldt voor 13.000 medewerkers.
Arriva laat weten de besprekingen voor die cao te hebben gevolgd, "omdat de cao een grote impact heeft binnen de sector" vanwege het relatief grote aantal werknemers. Nu voor die cao stappen worden gezet, heeft Arriva samen met vakbonden besloten een "verkennend gesprek" te organiseren. "Zo willen we kijken hoe we verder kunnen, en of de onderhandelingen weer kunnen worden opgestart", aldus Arriva.
Een woordvoerster van het vervoersbedrijf laat weten dat daarbij geen gebruik wordt gemaakt van verkenners. "De verhoudingen binnen de cao multimodaal tussen werkgevers en vakbonden zijn beter, eerdere gesprekken liepen al gemoedelijk." De vakbonden die betrokken zijn bij de cao multimodaal zijn FNV, CNV en VVMC.
Het verschil tussen beide cao’s ligt met name in het soort banen. Zo vallen onder de cao multimodaal grotendeels spoormedewerkers, onder de andere cao in het streekvervoer voornamelijk buschauffeurs. Voor beide cao's is de afgelopen tijd herhaaldelijk gestaakt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.
2 uur geledenASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.
3 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
12 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
19 uur geleden