Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arriva: treinen Limburg rijden niet door staking

Arriva: treinen Limburg rijden niet door staking

MAASTRICHT (ANP) - De treinen van Arriva rijden woensdag niet in Limburg als gevolg van de staking in het streekvervoer, laat een woordvoerder van het vervoersbedrijf weten. In het noorden en oosten van het land rijden de treinen van Arriva wel. Medewerkers in het streekvervoer leggen woensdag opnieuw het werk neer om betere arbeidsvoorwaarden af te dwingen.

Volgens de Vereniging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV) rijdt in de stad Utrecht zo'n 70 procent van de bussen. "Van het streekvervoer rondom Utrecht, Almere en Lelystad rijdt de helft. Ook in Friesland rijdt zo’n 50 procent van de bussen, net als in het westen. In het gebied Drechtsteden-Molenlanden-Gorinchem rijdt meer dan 70 procent van de bussen. Net als bij eerdere stakingen rijdt in Brabant en Limburg tussen de 15 en de 30 procent."

Rondom Schiphol zou de overlast beperkt zijn, hier rijdt volgens VWOV tot 70 procent van de bussen. Daarentegen rijdt in de Zaanstreek nauwelijks een bus.

Nieuw cao

Stakend personeel wil een nieuwe cao waarin is vastgelegd dat het loon meestijgt met de inflatie. Ook moeten maatregelen worden getroffen om de hoge werkdruk onder buschauffeurs, die rijden voor onder meer Arriva, Qbuzz en Keolis, te verlagen. FNV eist een loonsverhoging van 16,9 procent voor een cao voor een jaar, het CNV eist 14 procent verspreid over achttien maanden.

Eerder deze maand staakte het streekvervoer ook al. Onduidelijk was hoeveel overlast deze staking nou precies opleverde: daarover lopen de opvattingen van werkgevers en vakbonden uiteen.

Meer uit Binnenland

ME aanwezig bij protest bij Tweede Kamer tegen geweld in Syrië

DEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is in de nacht van maandag op dinsdag aanwezig bij een demonstratie bij de Tweede Kamer tegen het recente geweld in Syrië. Volgens een woordvoerder van de politie is de ME aanwezig "vanwege de grootte van de groep". Vooralsnog verloopt het protest gemoedelijk en is er geen reden om in te grijpen, zegt hij. Voor zover hij weet, zijn er ook geen aanhoudingen verricht.

45 minuten geleden
Noorderlicht op veel plaatsen in Nederland gezien

HOUTEN (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland zien mensen maandagavond het noorderlicht. Diverse regionale media en ook Weeronline melden dat het lichtspektakel met het blote oog te zien is. Op foto's zijn felle groene en roze lichtstrepen in de lucht te zien. Ook zuidelijker in Europa is het waar te nemen.

4 uur geleden
Ook Nederland uitgenodigd voor Trumps vredesraad voor Gaza

DEN HAAG (ANP) - Ook Nederland is door de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd toe te treden tot zijn vredesraad voor Gaza. Dat bevestigt een woordvoerder van demissionair minister-president Dick Schoof na een bericht van NRC. Of het kabinet op de uitnodiging ingaat, laat hij nog in het midden.

8 uur geleden
Advocaat van verdachte in zaak broer S10 vraagt om vrijlating

HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige man uit Zwaag die in oktober werd aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de tweelingbroer van zangeres S10 heeft de rechter verzocht de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Dat bleek maandag tijdens een pro-formazitting in de rechtbank in Haarlem. Verdachte Signiomar D. zit sinds 19 oktober 2025 vast en wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving met de dood tot gevolg. Naast D. zitten nog twee mannen uit Hoorn en een uit Rotterdam in hechtenis.

11 uur geleden
KNVB ziet in uitspraken Trump geen aanleiding voor eigen actie

ZEIST (ANP) - De KNVB ziet na de uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die aanspraak maakt op het tot Denemarken behorende Groenland, voorlopig geen aanleiding om actie te ondernemen. "We hebben ons geplaatst voor het eindtoernooi en dan nemen we daaraan deel", stelt de bond, gevraagd naar een standpunt over een mogelijke boycot van het WK in de VS, Mexico en Canada. "Tegelijkertijd zijn wij ons bewust van geopolitieke ontwikkelingen en trekken hierin samen op met de Nederlandse overheid."

13 uur geleden
OM: twee slachtoffers bekend in onderzoek naar onlinegeweld

ROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. Zij zouden ook een gebruikersnaam van A. in bloed op de vloer of een muur hebben geschreven. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.

13 uur geleden
Verdachte uit Beverwijk ontkent geweld tegen Haarlemmer

HAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.

14 uur geleden