Arriva: treinen Limburg rijden niet door staking
MAASTRICHT (ANP) - De treinen van Arriva rijden woensdag niet in Limburg als gevolg van de staking in het streekvervoer, laat een woordvoerder van het vervoersbedrijf weten. In het noorden en oosten van het land rijden de treinen van Arriva wel. Medewerkers in het streekvervoer leggen woensdag opnieuw het werk neer om betere arbeidsvoorwaarden af te dwingen.
Volgens de Vereniging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV) rijdt in de stad Utrecht zo'n 70 procent van de bussen. "Van het streekvervoer rondom Utrecht, Almere en Lelystad rijdt de helft. Ook in Friesland rijdt zo’n 50 procent van de bussen, net als in het westen. In het gebied Drechtsteden-Molenlanden-Gorinchem rijdt meer dan 70 procent van de bussen. Net als bij eerdere stakingen rijdt in Brabant en Limburg tussen de 15 en de 30 procent."
Rondom Schiphol zou de overlast beperkt zijn, hier rijdt volgens VWOV tot 70 procent van de bussen. Daarentegen rijdt in de Zaanstreek nauwelijks een bus.
Nieuw cao
Stakend personeel wil een nieuwe cao waarin is vastgelegd dat het loon meestijgt met de inflatie. Ook moeten maatregelen worden getroffen om de hoge werkdruk onder buschauffeurs, die rijden voor onder meer Arriva, Qbuzz en Keolis, te verlagen. FNV eist een loonsverhoging van 16,9 procent voor een cao voor een jaar, het CNV eist 14 procent verspreid over achttien maanden.
Eerder deze maand staakte het streekvervoer ook al. Onduidelijk was hoeveel overlast deze staking nou precies opleverde: daarover lopen de opvattingen van werkgevers en vakbonden uiteen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.
2 uur geleden