Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arriva bestelt meer dan 150 elektrische bussen bij VDL

Arriva bestelt meer dan 150 elektrische bussen bij VDL

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL heeft een grote bestelling ontvangen van vervoersbedrijf Arriva. De bussendivisie van de Eindhovense onderneming gaat 157 nieuwe elektrische bussen bouwen voor de nieuwe concessie van Arriva in West-Brabant.

De nieuwe concessie start per 6 juli 2025. VDL begint vanaf de eerste helft van volgend jaar met het leveren van 58 nieuwe generatie VDL Citea's type LE-122 en 99 bussen van het type LE-135. Eerder heeft Arriva, samen met de provincie Noord-Brabant, al 64 nieuwe generatie Citea's besteld voor Oost-Brabant. Die rijden binnenkort rond in onder meer het openbaar vervoer in de stad Tilburg.

Hoeveel geld met de nieuwe bestelling is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Arriva en VDL zijn al langer partners. Volgens het vervoersbedrijf is de bestelling ook belangrijk met het oog op de milieudoelstellingen. "Ruim 90 procent van het openbaar vervoer in West-Brabant, wat door Arriva verzorgd wordt, is straks elektrisch. Daar zijn we bijzonder trots op. Dat past bij ons doel om in Brabant in 2027 volledig CO2-neutraal te werken."

Meer uit Financieel

Consumenten kochten in januari net zo veel als een jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in januari evenveel goederen en diensten aangeschaft als een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In december groeide de totale consumptie nog met 0,8 procent.

23 minuten geleden
Voeding en alcoholvrije dranken drukken inflatie, tickets duurder

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in februari gemiddeld 2,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie bleef daarmee onveranderd ten opzichte van een maand eerder.

36 minuten geleden
Omzet zakelijke dienstverlening stijgt 3,6 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de zakelijke dienstverlening is in 2025 met 3,6 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste kwartaalcijfers. In het vierde kwartaal lag de omzet 4,5 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. De prijzen in de zakelijke dienstverlening waren hoger dan een jaar eerder, wat bijdroeg aan de omzetgroei in de sector.

1 uur geleden
Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

9 uur geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

10 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

10 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

11 uur geleden