Arrestaties na kabelbaanincident met scholieren in Pakistan
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse politie heeft twee arrestaties verricht na een geruchtmakend incident met een kabelbaan. Zes tieners en twee volwassenen zaten volgens Pakistaanse media een halve dag vast in een cabine in het noorden van het land. Hun lot kreeg in Pakistan landelijke aandacht en werd ook in het buitenland gevolgd.
Een van de arrestanten is de eigenaar van de kabelbaan, bericht de krant Dawn. De politie pakte ook een medewerker op. De autoriteiten verdenken het duo van nalatigheid. Ze zouden de levens van hun passagiers in gevaar hebben gebracht. Er loopt nog een onderzoek naar wat precies is misgegaan.
De passagiers kwamen dinsdag vast te zitten in de gondel door een kabelbreuk. De cabine kwam daardoor scheef te hangen boven een ravijn. Reddingswerkers gebruikten een helikopter en een intacte kabel om de groep af te voeren.
De kabelbaan gold plaatselijk als een belangrijk vervoermiddel. Het ontbreekt in het onherbergzame gebied aan wegen en bruggen. Dat betekent dat ook scholieren op de verbinding zijn aangewezen. Drie van die jongeren gingen een dag na hun redding te voet naar school. Ze kregen na een urenlange wandeling te horen dat ze hun schooljaar succesvol hadden afgesloten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Een hulpverlener van de Iraanse Rode Halve Maan is omgekomen tijdens een zoek- en reddingsoperatie in de provincie Isfahan, meldt koepelorganisatie IFRC waar ook het Rode Kruis onder valt. Het incident gebeurde op 8 maart. Sinds het uitbreken van de oorlog in Iran hebben volgens de organisatie meerdere hulpverleners verwondingen opgelopen tijdens het uitvoeren van hun taken.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De belangrijke haven van Fujairah in de Verenigde Arabische Emiraten schort de olie-laadactiviteiten op na een nieuwe droneaanval. Daardoor ontstond een brand in het belangrijke oliecomplex. Het zou gaan om een voorzorgsmaatregel; er zijn geen meldingen van gewonden. Afgelopen weekend lag de haven ook stil na een droneaanval.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bijeenkomsten van EU-ministers gepland op Cyprus kunnen vanaf april weer doorgaan. Dat zei minister van Energie Michael Damianos voorafgaand aan overleg met EU-ministers in Brussel. Cyprus, dat tot juli voorzitter is van de EU, had alle bijeenkomsten in maart uitgesteld na een droneaanval op een Britse basis eerder deze maand.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zegt een vliegtuig te hebben vernietigd dat voorheen is gebruikt door de dode Iraanse leider Ali Khamenei. Iraanse topfiguren zouden met het toestel hebben gereisd in binnen- en buitenland.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.
1 uur geleden