Arrestaties in Vlissingen om illegale vangst duizenden kilo's vis
VLISSINGEN (ANP) - Bij een grote politieactie bij de visafslag in Vlissingen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag drie vishandelaren aangehouden en vijf kotters in beslag genomen. Op de viskotters troffen rechercheurs van de Landelijke Eenheid grote hoeveelheden vis aan, waaronder ondermaatse zeebaars. Naar schatting gaat het om zo’n 4000 tot 6000 kilo vis die niet officieel geregistreerd was in de logboeken en illegaal was gevangen, meldt de politie.
De vishandelaren worden ervan verdacht in een jaar tijd tienduizenden kilo’s vis te hebben verhandeld en honderdduizenden euro’s te hebben verdiend met hun illegale activiteiten. Voertuigen van de handelaren zijn herhaaldelijk gecontroleerd. Hierin trof de politie iedere keer ondermaatse vis aan. Viskotters zijn verplicht om ondermaatse gevangen vis aan land te brengen en te registreren in hun logboek. Ondermaatse vis mag niet gericht gevangen worden en mag ook niet verhandeld worden aan onder meer restaurants of viswinkels. Deze vis ging niet via de visafslag, wat zorgt voor oneerlijke concurrentie omdat er bepaalde kosten niet over hoeven te worden betaald, laat de politie weten.
"Maar belangrijker nog, ondermaatse vis mag niet voor niets niet gevangen worden. Die moet zorgen voor nageslacht", aldus een politiewoordvoerder. Dat de vis, mogelijk bewust, toch gevangen en verhandeld wordt, is slecht voor het milieu, geeft de zegsman aan. "Sommige vissen zijn pas vanaf vier jaar rijp om zich voort te planten. Als zij voortijdig bewust uit zee worden gevist, is dat een kwalijke zaak." Het kan dat een visser ondermaatse vis vangt, geeft de zegsman verder aan. "Maar afgesproken is dat die dan mee wordt genomen naar de visafslag, zodat het wordt gezien."
Ecosysteem
Daarnaast wordt vermoedelijk ook gehandeld in vissoorten waarvoor vangstbeperkingen gelden, zoals de zeebaars. De politie vermoedt dat deze vangstbeperkingen zijn overtreden. De illegaal gevangen vis en ondermaatse vis wordt buiten de boeken gehouden en 'zwart' verkocht, aan restaurants in Nederland en België. "Dit alles heeft een schadelijk effect op ons ecosysteem", aldus de politie.
Aan de actie in de nacht van donderdag op vrijdag deden 150 tot 200 politiemensen mee. De bemanning van de onderzochte kotters is niet aangehouden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Ridouan Taghi, Vito Shukrula, mag onder voorwaarden weer aan de slag als advocaat. Dat meldt zijn verdediging na een beslissing van de Raad van Discipline maandag. Shukrula werd afgelopen april aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van Taghi. Volgens justitie heeft Shukrula berichten doorgespeeld van zijn voormalige cliënt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Freek de Jonge gaat zich niet bemoeien met het WK voetbal in 2026. De cabaretier was in het verleden meermaals kritisch op de gastlanden van het eindtoernooi en riep op tot boycots. Inmiddels komen er wel andere stemmen op om het WK in de Verenigde Staten te boycotten om de acties van president Donald Trump.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De persoon die vrijdagochtend iemand heeft beschoten op het parkeerterrein van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is nog altijd voortvluchtig. Er is nog niemand aangehouden, laat de politie maandag weten. Een woordvoerder wil niets zeggen over een motief voor het schietincident en op wie er is geschoten. "Er waren meerdere personen op de locatie, we kunnen nog niet duiden wie het beoogde doelwit was", zegt een woordvoerster.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de twee Alkmaarse broers Mike (32) en Sander (39) W. ervan dat ze in september vorig jaar de 25-jarige Tijn in Alkmaar hebben vermoord. Ze hebben zijn lichaam midden in de nacht in een gehuurde boedelbak vervoerd naar België, waar zijn lichaamsdelen volgens het OM in een olievat zijn verbrand.
3 uur geleden