Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestaties in Vlissingen om illegale vangst duizenden kilo's vis

Arrestaties in Vlissingen om illegale vangst duizenden kilo's vis

VLISSINGEN (ANP) - Bij een grote politieactie bij de visafslag in Vlissingen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag drie vishandelaren aangehouden en vijf kotters in beslag genomen. Op de viskotters troffen rechercheurs van de Landelijke Eenheid grote hoeveelheden vis aan, waaronder ondermaatse zeebaars. Naar schatting gaat het om zo’n 4000 tot 6000 kilo vis die niet officieel geregistreerd was in de logboeken en illegaal was gevangen, meldt de politie.

De vishandelaren worden ervan verdacht in een jaar tijd tienduizenden kilo’s vis te hebben verhandeld en honderdduizenden euro’s te hebben verdiend met hun illegale activiteiten. Voertuigen van de handelaren zijn herhaaldelijk gecontroleerd. Hierin trof de politie iedere keer ondermaatse vis aan. Viskotters zijn verplicht om ondermaatse gevangen vis aan land te brengen en te registreren in hun logboek. Ondermaatse vis mag niet gericht gevangen worden en mag ook niet verhandeld worden aan onder meer restaurants of viswinkels. Deze vis ging niet via de visafslag, wat zorgt voor oneerlijke concurrentie omdat er bepaalde kosten niet over hoeven te worden betaald, laat de politie weten.

"Maar belangrijker nog, ondermaatse vis mag niet voor niets niet gevangen worden. Die moet zorgen voor nageslacht", aldus een politiewoordvoerder. Dat de vis, mogelijk bewust, toch gevangen en verhandeld wordt, is slecht voor het milieu, geeft de zegsman aan. "Sommige vissen zijn pas vanaf vier jaar rijp om zich voort te planten. Als zij voortijdig bewust uit zee worden gevist, is dat een kwalijke zaak." Het kan dat een visser ondermaatse vis vangt, geeft de zegsman verder aan. "Maar afgesproken is dat die dan mee wordt genomen naar de visafslag, zodat het wordt gezien."

Ecosysteem

Daarnaast wordt vermoedelijk ook gehandeld in vissoorten waarvoor vangstbeperkingen gelden, zoals de zeebaars. De politie vermoedt dat deze vangstbeperkingen zijn overtreden. De illegaal gevangen vis en ondermaatse vis wordt buiten de boeken gehouden en 'zwart' verkocht, aan restaurants in Nederland en België. "Dit alles heeft een schadelijk effect op ons ecosysteem", aldus de politie.

Aan de actie in de nacht van donderdag op vrijdag deden 150 tot 200 politiemensen mee. De bemanning van de onderzochte kotters is niet aangehouden.

Meer uit Binnenland

VU koppelt systemen los na hack, mogelijk gevolgen voor onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.

2 uur geleden
Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

5 uur geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

7 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

7 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

8 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

8 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

11 uur geleden