Arrestaties in Spanje na moordaanslag op ex-politicus
GRANADA/MÁLAGA (ANP) - De Spaanse politie heeft in Andalusië drie mensen aangehouden in verband met de moordpoging van 9 november op een gewezen politicus in Madrid. De conservatieve ex-vicevoorzitter van het Europese Parlement en ex-voorzitter van de rechtse PP (Volkspartij) in Catalonië, Alejo Vidal-Quadras, werd volgens de politie door kennelijk een huurmoordenaar in het hoofd geschoten. De 78-jarige Vidal-Quadras overleefde de aanslag ternauwernood.
De politie heeft volgens Spaanse media enkel gemeld dat een arrestant in Málaga een Spanjaard is die in verband is gebracht met het vuurwapen en de motor waarop twee daders vluchtten. Over de twee andere aanhoudingen in Granada is verder niets bekendgemaakt.
De politie gaat er vooralsnog van uit dat de dader een huurmoordenaar moet zijn. Er wordt daarbij onderzocht of er een verband bestaat met een organisatie van Iraanse ballingen die het Iraanse regime bestrijdt, omdat het slachtoffer daar uitspraken over deed vlak nadat hij was beschoten.
Vidal-Quadras steunt al jaren met een groep lobbyisten in Brussel de belangen van de Iraanse Nationale Raad van Verzet. Hij is ook lid van een lobbygroep die de belangen van Israël dient in de Europese Unie.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.
14 minuten geledenORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
1 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.
4 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
5 uur geledenMANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
5 uur geleden