Arrestaties in Iran in verband met crash Boeing
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse autoriteiten hebben mensen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij het per ongeluk neerhalen van het Oekraïens passagiersvliegtuig vorige week. Over het aantal arrestanten en hun identiteit zijn geen mededelingen gedaan.
De Iraanse justitie maakte ook bekend dat zeker dertig betogers zijn opgepakt vanwege de protesten die volgden op de vliegramp bij hoofdstad Teheran. Daar haalde de Iraanse luchtverdediging vorige week de Boeing 737-800 neer van een Oekraïense luchtvaartmaatschappij. Er vielen 176 doden.
Iran ontkende aanvankelijk iets met de ramp te maken te hebben, maar maakte vervolgens een draai en erkende dat het toestel per ongeluk uit de lucht was geschoten. President Hassan Rohani noemde dat op de Iraanse televisie een "onvergeeflijke fout". Hij beloofde een grondig onderzoek en zei dat degenen die verantwoordelijkheid dragen gestraft zullen worden.
De Iraanse luchtverdediging zou het passagiersvliegtuig hebben aangezien voor een Amerikaans projectiel. Enkele uren voor het neerhalen van het toestel, had Iran raketten afgevuurd op Amerikaanse doelen in buurland Irak. Die raketbeschieting was bedoeld als vergelding voor de dood van de machtige Iraanse generaal Qassem Soleimani, die was omgekomen bij een Amerikaanse droneaanval in Bagdad.
Meer uit Buitenland
TSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.
10 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.
38 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.
43 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
7 uur geleden