Arrestaties in Duitsland om sabotageplan tegen steun Oekraïne
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse autoriteiten hebben twee verdachten opgepakt op verdenking van het voorbereiden van sabotageacties. De twee hebben zowel de Duitse als de Russische nationaliteit en zouden voor een buitenlandse inlichtingendienst werken.
Een van de mannen, Dieter S., zou over sabotageacties hebben gesproken met iemand die banden heeft met een Russische inlichtingendienst. Hij zou bereid zijn geweest om explosieven te gebruiken en brand te stichten.
Het plan was kennelijk bedoeld om de militaire steun voor Oekraïne te ondermijnen. S. verzamelde volgens de autoriteiten informatie over mogelijke doelen, waarbij ook de Amerikaanse strijdkrachten in beeld kwamen.
Militaire transporten
De verdachte maakte volgens Justitie foto's en videobeelden van militaire transporten. S. zou hulp hebben gekregen van de andere verdachte, Alexander J.
De autoriteiten hebben invallen gedaan in de woningen en werkplekken van de mannen. Die zijn gearresteerd in de stad Bayreuth in de zuidelijke deelstaat Beieren.
Buitenlandse terreurorganisatie
S. wordt ook verdachte van deelname aan een buitenlandse terreurorganisatie, de pro-Russische Volksrepubliek Donetsk in het oosten van Oekraïne. De autoriteiten vermoeden dat hij deel heeft uitgemaakt van een gewapende eenheid.
Vanuit de Duitse politiek wordt verontwaardigd gereageerd op de aanhoudingen. "We zullen Oekraïne van enorme steun blijven voorzien en laten ons niet intimideren", reageerde minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser.
Het Kremlin wilde nog niet reageren. Een woordvoerder zei nog geen informatie te hebben over de arrestaties.
Meer uit Buitenland
CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.
57 minuten geledenCHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
6 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
14 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
14 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
15 uur geleden