Arrestaties en 450 zoekingen Europa om miljoenen aan btw-fraude
DEN HAAG (ANP) - In zeven Europese landen zijn woensdag in opdracht van het Europees Openbaar Ministerie (EOM) zeker vijf verdachten aangehouden en 450 locaties doorzocht. Verschillende panden en auto's zijn in beslag genomen in verband met een onderzoek naar grootschalige btw-fraude. Daar zou een bedrag van 38 miljoen euro mee gemoeid zijn.
Het onderzoek, waar ook de Nederlandse FIOD en Europol aan meewerkten, begon in 2021 met een tip dat in Italië geen btw werd afgedragen over auto's die uit Duitsland kwamen. De autoriteiten vermoeden dat de criminelen sinds 2017 meer dan 10.000 auto's op deze manier tegen EU-regels in verkochten. Daar werd ruim 225 miljoen euro omzet mee gemaakt, de btw daarover zou via een slimme truc in eigen zak zijn gestoken.
Volgens een woordvoerder van het EOM werd er in Nederland woensdag niemand gearresteerd. Wel vonden hier zoekingen plaats. Aan de actie, die ook plaatsvond in België, Duitsland, Hongarije, Italië, Portugal en Spanje, werkten in totaal meer dan 2000 medewerkers mee. Er zijn in totaal zestig verdachten en een woordvoerder sluit meer aanhoudingen dan ook niet uit.
Het Europees Openbaar Ministerie komt in actie als de financiële belangen van de EU worden geschaad. Het kan dan gaan om zaken als fraude, corruptie en witwassen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt al vroeg voor een drukkere ochtendspits dan normaal op donderdag. Rond 07.00 uur zag Rijkswaterstaat Verkeersinformatie 100 kilometer file. Op een gemiddelde donderdagochtend staat er rond dit tijdstip 50 kilometer. De verkeersdienst vermoedt dat de weersomstandigheden er debet aan zijn.
21 minuten geledenDE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
8 uur geleden